NATURA CENTRUM

Wczasy zdrowotne

W sercu malowniczych Sudetów, w centrum parku zdrojowego w Dusznikach-Zdroju, czeka na Ciebie wyjątkowe Centrum Odnowy Biologicznej NATURA. Od ponad 20 lat pomaga w poprawie parametrów zdrowia i w osiąganiu celów związanych z odchudzaniem i poprawą kondycji. Dołącz do grupy 8 tysięcy zadowolonych uczestników, których wspieraliśmy w drodze do lepszej kondycji i zdrowia! Z nami osiągniesz SUKCES!!!

Uczestnicy wczasów kondycyjnych praktykują jogę na świeżym powietrzu, czerpiąc energię z otaczającej ich natury.
Uczestnicy podczas wczasów zdrowotnych ćwiczą na świeżym powietrzu
Uczestnicy wczasów kondycyjnych podążają malowniczą ścieżką trekkingową, otoczeni bujną zielenią lasów w otoczeniu Natura Centrum.

Odkryj moc wczasów zdrowotnych

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy 8, 9, 10 i i 11-dniowe wczasy zdrowotne oparte na skutecznym detoksie i odnowie biologicznej organizmu.  Czeka na Ciebie skuteczna i unikalna w Polsce kuracja oczyszczająca. Jest idealna dla wszystkich tych, którzy pragną poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i zrzucić zbędne kilogramy. Nasz program obejmuje:

1

Dieta oczyszczająca BIO

Sprawdzona i bardzo skuteczna dieta BIO, wzbogacona o ekologiczne składniki, pomagająca w detoksie i głębokiej odnowie biologicznej Twojego organizmu.

2

Aktywności fizyczne

Oferujemy całodzienny program, różnorodnych form aktywności zarówno w hotelu jak i na łonie natury, które wspierają proces odchudzania i Twojej odnowy.

3

Strefa SPA

Szeroka gama profesjonalnych masaży leczniczych oraz pełna pielęgnacja kosmetyczna dostosowana do indywidualnych potrzeb Twojego ciała i Twojej skóry.

4

Spotkania z dietetykiem

Edukacja na temat racjonalnego odżywiania i wsparcie w powrocie do zdrowego stylu życia po kuracji.

Natura Centrum to nie tylko miejsce na skuteczne i efektywne wczasy zdrowotne, ale także przestrzeń do relaksu i odzyskania wewnętrznej równowagi. Wyjątkowy mikroklimat alpejski, czyste powietrze, piękne krajobrazy Sudetów oraz profesjonalna opieka to gwarancja Twojej przemiany i udanego wypoczynku.

Zdrowie i Relaks w Naturalnym Otoczeniu

Odkryj niezliczone korzyści płynące z wczasów zdrowotnych i pozwól sobie na odnowę zarówno ciała, jak i umysłu. Wczasy zdrowotne są nie tylko sposobem na ucieczkę od codziennych stresów, ale również kluczowym elementem utrzymania zdrowego stylu życia. Oto kilka powodów, dla których warto przyjechać do Dusznik-Zdroju i zainwestować w wczasy zdrowotne:

 1. Poprawa zdrowia fizycznego: Regularne ćwiczenia oferowane podczas wczasów mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca i wyrównać ciśnienie krwi. To nie tylko chwila wytchnienia, ale także inwestycja w Twoje długoterminowe zdrowie.

 2. Zwiększenie dobrego samopoczucia: Ludzie, którzy regularnie podróżują, wykazują wyższe wskaźniki ogólnego zadowolenia z życia. Nawet krótkie wyjazdy mogą przynieść Ci znaczące korzyści zdrowotne.

 3. Zwiększona motywacja umysłowa: Bezpośrednie otoczenie parku zdrojowego i pijalni leczniczych wód mineralnych pozwoli Ci na pełną odnowę umysłową, poprawiając koncentrację i produktywność po powrocie do pracy.

 4. Wzrost szczęścia: Planowanie i oczekiwanie na wyjazd mogą znacząco poprawić Twój nastrój, przynosząc radość i poczucie spełnienia. Produkowane endorfiny poprawią jakość Twojego samopoczucia – a to dopiero początek. Kolejne efekty nastąpią już po przyjeździe do Dusznik-Zdroju!

 5. Zmniejszenie wypalenia zawodowego: Regularne przerwy od pracy pomagają zapobiegać wypaleniu, zwiększając Twoją kreatywność i produktywność. Oderwij się od pracy i wykorzystaj klika dni urlopu tylko dla siebie.

 6. Poprawa jakości snu: Wczasy w Dusznikach, w znanym i cenionym uzdrowisku  mogą poprawić jakość Twojego snu, co jest kluczowe dla ogólnego stanu Twojego zdrowia i Twojego dobrego samopoczucia.

 7. Redukcja stresu i wzmocnienie psychiki: Wczasy zdrowotne pomogą Ci obniżyć poziom stresu i rozdrażnienia oraz wzmocnią Twoją odporność na dystres.. Redukując poziom niepewności i podnosząc wiarę w siebie i Twoje Ja –  skutecznie obniżysz ryzyko wystąpienia depresji. Wczasy zdrowotne to fantastyczny sposób na odnowę psychiczną i emocjonalną Twojego organizmu.

Każda z tych korzyści potwierdza, że inwestycja w wczasy zdrowotne to coś więcej niż tylko chwilowy odpoczynek. To świadomy krok ku poprawie Twojego zdrowia fizycznego i psychicznego, zwiększeniu szczęścia i ogólnego zadowolenia z życia. Niezależnie od tego, czy wybierzesz aktywny wypoczynek w górach, poprawę parametrów zdrowia, czy też skupisz się na wellness i odnowie biologicznej, efekty takiej przerwy będą długotrwałe i wszechstronne.

Wczasy zdrowotne: Dieta Oczyszczająca BIO

Dieta kaszowo-ryżowa BIO, będąca podstawą głębokiej odnowy biologicznej i detoksu całego organizmu podczas wczasów zdrowotnych w Centrum NATURA, jak sama nazwa wskazuje, opiera się głównie na spożywaniu różnych rodzajów kasz i ryżu BIO. Jest to dieta szczególnie polecana i wybierana ze względu na jej potencjalne korzyści zdrowotne, w tym oczyszczanie organizmu z toksyn, dodawanie energii oraz usprawnianie pracy układu pokarmowego.

Zasady diety kaszowo-ryżowej BIO:

 1. Głównymi składnikami diety są biały, jaśminowy, basmati i brązowy ryż BIO oraz różne rodzaje kasz BIO, takie jak gryczana, jaglana, orkiszowa czy jęczmienna.
 2. Dieta ta jest bogata w błonnik, co sprzyja uczuciu sytości oraz ma korzystny wpływ na układ pokarmowy.
 3. W trakcie stosowania diety zaleca się picie dużej ilości wody oraz herbat owocowych.
 4. Dieta kaszowo-ryżowa może być stosowana do 2-3 tygodni, po czym zalecana jest przerwa.

Korzyści:

 • Pomaga w usuwaniu złogów, produktów ubocznych przemiany materii.
 • Reguluje poziom cukru we krwi.
 • Obniża poziom cholesterolu.
 • Usuwa nadmiar wody z tkanek.

Ograniczenia:

 • Niektóre osoby mogą doświadczać wzdęć z powodu dużej ilości błonnika.
 • Dieta ta nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dlatego jej dłuższe stosowanie może prowadzić do niedoborów.

Przeciwwskazania:

 • cukrzyca na insulinie (typ I), czynna gruźlica, wszystkie choroby zakaźne, nowotworowe, choroby o charakterze genetycznym (wrodzonym),
 • nadczynność tarczycy, niewydolność serca, nerek, wątroby i układu oddechowego, anoreksja, porfiria, głęboka depresja, ciąża oraz awitaminoza.
 

Zalecenia przed przystąpieniem do diety ryżowo-kaszowej:

 • wyklucz z jadłospisu cukier i słodycze.
 • ogranicz spożywanie mięsa i potraw mięsnych, komponuj dietę zwłaszcza z warzyw i owoców oraz kaszy i ryżu,
 • ogranicz spożywanie nabiału i tłuszczów,
 • pieczywo jasne zastąp ciemnym,
 • ogranicz kawę i czarną herbatę, unikaj słodzonych napojów i ogranicz alkohol,
 • pij wodę mineralną (co najmniej 2 litry dziennie), naturalne soki warzywno-owocowe, herbaty ziołowe i owocowe
 • jeśli musisz herbaty słodź miodem,
 • w przeddzień i w dzień przyjazdu jedz tylko same warzywa i owoce.

Pamiętaj, że taka dieta może być stosowana jako krótkoterminowa metoda detoksykacji organizmu, ale nie jest zalecana jako stały sposób odżywiania. W razie wątpliwości, skonsultuj się ze swoim lekarzem, aby mieć 100% pewność, że dieta ta będzie dla Ciebie bezpieczna.

Uczestnicy wczasów zdrowotnych podczas rozgrzewki na sali
Uczestnicy wczasów zdrowotnych podczas odpoczynku na basenie
uczestnicy wczasów zdrowotnych ćwiczą na basenie

PRZYJEDŹ do Nas - JUŻ DZIŚ!

Żyjemy w świecie pełnym zanieczyszczeń i stresu. Dieta oczyszczająca BIO pomaga redukować skutki niezdrowego trybu życia i poprawić parametry zdrowia. To naturalny sposób na pozbycie się toksyn i złogów z organizmu, które są przyczyną wielu chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi takich jak: cukrzyca, otyłość, choroby serca i nadciśnienie tętnicze.

Przyjedź na wczasy zdrowotne do Natura Centrum i zadbaj o swoje zdrowie w najlepszy możliwy sposób. Sprawdź nasz cennik i dostępne terminy. Czekamy na Ciebie, by wspólnie pracować nad Twoim zdrowiem i samopoczuciem!

Sprawdź również: Wczasy z odchudzaniem

Opinie naszych klientów

G

Paweł Wójcik

15 WRZESIEŃ 2023

Wspaniali trenerzy I obsługa.
Schudłem 10 kg.
Polecam wszystkim grubaskom
😊

G

Agnieszka Węgrzyniak

20 SIERPIEŃ 2023

Jestem bardzo pozytywne zaskoczona lokalizacją ośrodka, wspaniałym klimatem Dusznik (odkryłam je na nowo) bardzo dobrze dobranym pakietem zajęć i zabiegów w cenie pobytu! oraz prowadzącymi te zajęcia jak i samą ideą tej diety…

G

Dorota i Darek z Sarbinow

10 MAJA 2023

Przyjechaliśmy tu z mężem za namową kuzynki, która przyjeżdża tu od lat.
Strzał w 10tkę!
Żałujemy że tak późno, ale od teraz będziemy stałymi bywalcami…

×