Wyloguj się

Najlepsze i najskuteczniejsze wczasy i turnusy odchudzające
Numer #1 w Polsce

Schudniesz, odpoczniesz, zadbasz o zdrowie i poprawisz kondycję.

Zapraszamy Cię na wyjątkowe i bardzo skuteczne wczasy i turnusy odchudzające, które od 20-lat organizujemy w górach, w Turystycznym Hrabstwie Sudetów. Pomogliśmy ponad 8 tysiącom uczestników. TERAZ CZEKAMY NA CIEBIE!
Będziesz gościem komfortowego Hotelu Bolero, położonego w samym sercu parku zdrojowego, cenionego uzdrowiska Dusznik-Zdrój. W podstawowej cenie proponujemy zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (pokoje 1-osobowe za dopłatą). Każdy z pokoi posiada łazienkę (z suszarką do włosów), wyposażony jest w telefon, lodówkę, białe ręczniki hotelowe. Dla rodzin i wspólnie przyjeżdżających osób dysponujemy także  większymi, 3 i 4-osobowymi pokojami.

Przyjeżdżając na wczasy i turnusy odchudzające nie musisz się martwić o parking, myśleć o godzinie przyjazdu i godzinie wyjazdu, gdyż u nas, wcześniejsze i późniejsze zakwaterowanie otrzymasz  BEZ ŻADNYCH DOPŁAT:

 • przyjazd już od godziny 9:00;
 • późny wyjazd do godziny 18:00;
 • bezpłatne miejsce parkingowe;
 • bezpłatny dostęp do Wi-Fi na terenie całego hotelu.

Wczasy i turnusy odchudzające
wyjątkowy i skuteczny program

Autorski i wielokrotnie nagradzany program

Przyjeżdżając do Dusznik-Zdroju na wczasy i turnusy odchudzające czeka na Ciebie skuteczny, autorski i wielokrotnie nagradzany całodzienny program aktywności, prowadzony przez 7-dni w tygodniu, także w soboty, w niedziele i w święta, od godziny 8:00 do godziny 19:00:

 • konsultacja lekarska oraz pomiary ciała
 • zajęcia z aqua-aerobiku w kompleksie „Słoneczne Termy” oddalonym od hotelu 2 minuty drogi pieszo (200 m). Bilet wstępu dodatkowo płatny:
 • codzienna gimnastyka poranna i regularne ćwiczenia fizyczne:
 • zajęcia ciało i umysł, pilates, stretching
 • zajęcia ruchowe: STEP, zajęcia z piłkami, aerobik
 • nauka tańca brzucha i  zajęcia latino-dance
 • codzienne, 40 minutowe poranne spacery z Nordic Walking
 • spacery ścieżkami zdrowia z Nordic Walking
 • marsze trasami krajobrazowymi
 • piesza wycieczka z przewodnikiem śladami Fryderyka Chopina
 • piesza wędrówka na Jamrozową Polanę – Centrum Polskiego Biathlonu, miejsca organizacji Mistrzostw Europy w Biathlonie w 2017 roku
 • dwudniowe ćwiczenia z jogi wraz z koncertem z misami i gongami

Wczasy i turnusy odchudzające
dieta oczyszczająca BIO

Dlaczego tak ważna jest w naszym życiu dieta oczyszczająca?

Zanieczyszczone środowisko, nieregularne bądź zbyt obfite odżywianie, stres i  wzmożony tryb życia to jedne z najważniejszych przyczyn powstawania chorób zwanych cywilizacyjnymi. Najgroźniejszymi z nich są: miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość czy schorzenia układu krążenia. Istnieje wiele metod przeciwdziałania tym chorobom, jednak najprostszą a w dalszym ciągu niedocenianą w Polsce jest dieta oczyszczająca. Dieta oczyszczająca lub wstrzemięźliwość w przyjmowaniu pokarmów zwana postem leczniczym to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczania. Celem tej diety jest detoks i głęboka odnowa biologiczna Twojego organizmu poprzez usunięcie z organizmu szkodliwych substancji (złogów i toksyn), które są główna przyczyną powstawania chorób cywilizacyjnych. Dieta oczyszczająca to jak operacja bez skalpela, usuwająca to co niepotrzebne, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez Twój organizm. W czasie trwania postu Twój organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne. Zużywa nagromadzone materiały i to ściśle według hierarchii ich ważności. W pierwszej kolejności wykorzystuje zapasy a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, oczyszcza się usuwając zbędne złogi i toksyny. Jednym z dodatkowych efektów jest redukcja wagi. Dla przykładu, 11-dniowa dieta oczyszczająca to utrata wagi ok.4- 8%. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów.  Ale dieta oczyszczająca to nie tylko redukcja wagi to pomoc dla Twojego zdrowia. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia kuracji jest właściwe przygotowanie organizmu (stosowanie lekkostrawnej diety). Kolejnym pamiętanie i ścisłe przestrzeganie jej reguł. Ostatnim zaś wychodzenie z okresu postu, co pozwoli na utrzymanie osiągniętych rezultatów. Dieta oczyszczająca jest sprawdzonym i uznawanym przez medycynę konwencjonalną sposobem na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata.

 • Proponowana dieta oczyszczająca BIOdieta  ryżowo-kaszowa BIO opiera się na przyjmowaniu wyłącznie gotowanych sauté (bez dodatków soli, bez sosów, bez owoców, warzyw ani żadnych mięs) różnego rodzaju ekologicznych kasz BIO (kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, pęczak) oraz ekologicznego ryżu BIO (biały, basmati, brązowy, jaśminowy). Uzupełniana jest o otręby, płatki owsiane, siemię lniane, ekologiczne i naturalne herbaty owocowe i herbaty ziołowe, wodę REDOX, wodę mineralną oraz cytryny. Jako dodatek słodzący zapewnimy Ci naturalny miód.
  Proponowana dieta oczyszczająca ma jednak BEZWZGLĘDNE PRZECIWSKAZANIA. Są nimi: cukrzyca na insulinie (typ I), czynna gruźlica, wszystkie choroby zakaźne, nowotworowe, choroby o charakterze genetycznym (wrodzonym), nadczynność tarczycy, niewydolność serca, nerek, wątroby i układu oddechowego, anoreksja, porfiria, głęboka depresja, ciąża oraz awitaminoza.

  SPOTKANIA Z DIETETYKIEM – w trakcie turnusu uczestniczyć będziesz w dwóch ciekawych spotkaniach na temat diet i racjonalnego odżywiania – jak w prosty sposób możesz unikać błędów żywieniowych. Dowiesz się także jak bezpiecznie wyjść z diety i powrócić do zdrowego odżywiania po powrocie do domu.
 • Wczasy i turnusy odchudzające
  profesjonalne masaże i zabiegi SPA

  W cenie 11-dniowego pobytu otrzymasz pakiet masaży o wartości 240 zł!

  By w pełni zaopiekować się Tobą, przygotowaliśmy dla Ciebie profesjonalne i wyjątkowe zabiegi odnowy biologicznej. Będąc w Centrum skorzystasz z zabiegów leczniczych, relaksacyjnych, wspomagających odchudzanie. Skorzystasz z profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej. Zabiegi są nieodzownym elementem każdej kuracji odnowy i kluczem do poprawy wyglądu i kondycji Twojego ciała. Podczas zabiegów zregenerujesz organizm, poprawisz system krążenia, rozluźnisz mięśnie i zlikwidujesz uczucie napięcia. Zmniejszysz występujące dolegliwości bólowe oraz zrelaksujesz się, odnajdziesz wewnętrzny spokój i pozbędziesz się stresu. Odzyskasz energię i “moc do przenoszenia gór”.

  W celu zwiększenia oddziaływania zabiegów na Twoje ciało połączyliśmy je z metodami medycyny naturalnej, takimi jak: aromaterapia, fitoterapia, digitopresura i fitodrenaż. Połączenie to przyniosło rewelacyjne rezultaty, o których przekonasz się w Dusznikach…

  WYBIERAJĄC TURNUS  z PAKIETEM MASAŻY otrzymasz:

  • MASAŻ LECZNICZY, w jednym z trzech wariantów:
   A).  trzy zabiegi 25-minutowe masażu leczniczego – przy rezerwacji i przyjeździe 1 osoby (pakiet MAXI)
   B).  pięć zabiegów 25-minutowych masażu leczniczego – przy rezerwacji i przyjeździe 2 i więcej osób (pakiet MAXI+)
   C).  trzy zabiegi 50-minutowe masażu leczniczego całego ciała – przy ponownym przyjeździe do Centrum (pakiet VIP).
  • a pakietowy ZABIEG KOSMETYCZNY na twarz, okolice oczu i szyję, indywidualnie dobrany do potrzeb Twojej skóry wraz z pielęgnacyjnym zabiegiem na dłonie możesz wykupić tylko za 130 zł (cena z 50% RABATEM).

  Poza pakietem podstawowym możesz skorzystać z szerokiej gamy profesjonalnej pielęgnacji  kosmetycznej twarzy i całego ciała oraz z różnego typu masaży:
  – masaż leczniczy całego ciała i masaż częściowy
  – masaż chińską bańką
  – akupresura stóp
  – masaż Ajurwedyjski
  – masaż gorącymi: kamieniami, stemplami, świecą oraz czekoladą.

  Wczasy i turnusy odchudzające
  przykładowy dzień zajęć

   

  8:00-8:40poranny spacer z Nordic Walking
  8:40 – 9:00gimnastyka poranna
  9:00 – 9:30posiłek
  9:30 – 11:15Marsz z Nordic Walking trasą krajobrazową
  11:50 – 13:10Aquaaerobik na basenie – Gr. A
  12:50 – 14:10Aquaaerobik na basenie – Gr. B
  14:00 – 14:30posiłek
  15:00 – 16:00Popołudniowy spacer z Nordic Walking
  16:10 – 16:50Zajęcia aerobowe na sali – gr. 1
  17:00 – 17:40Zajęcia aerobowe na sali – gr. 2
  17:00 – 17:55Nauka tańca brzucha – gr. 1
  18:00 – 18:30posiłek
  18:00 – 18:55Nauka tańca brzucha – gr. 2
  20:30 – 20:45Pokaz kolorowej fontanny (od maja do października)

  Wczasy i turnusy odchudzające
  zalecenia przed przyjazdem

  NA TURNUS ZAPAKUJ:

  • dwie pary wygodnego obuwia (lub jedną parę butów nieprzemakalnych) na wyjścia w teren,
  • wygodną odzież na wyjścia w teren,
  • dres lub odzież do ćwiczeń na zewnątrz,
  • mały plecak na butelkę wody na marsze i wędrówki,
  • kurtkę przeciwdeszczową,
  • strój i obuwie sportowe na zajęcia w sali,
  • na basen: strój kąpielowy, klapki, dwa ręczniki kąpielowe,
  • szlafrok,
  • dobry humor.

  PRZYGOTUJ SIĘ DO DIETY:

  Jeśli chcesz osiągnąć zamierzone rezultaty musisz przestrzegać pewnych zasad. Efekty końcowe w dużym stopniu zależą od Twojej dyscypliny i  samozaangażowania oraz przygotowania Twojego organizmu do rozpoczęcia diety. Dlatego na 10 dni przed przyjazdem do Centrum zalecamy:
  •  wyklucz z jadłospisu cukier i słodycze
  • ogranicz spożywanie mięsa i potraw mięsnych,
  • komponuj dietę zwłaszcza z warzyw i owoców oraz kaszy i ryżu,
  • ogranicz spożywanie nabiału i tłuszczów,
  • pieczywo jasne zastąp ciemnym,
  • ogranicz kawę i czarną herbatę,
  • unikaj słodzonych napojów i ogranicz alkohol,
  • pij wodę mineralną (co najmniej 2 litry dziennie) , naturalne soki warzywno-owocowe, herbaty ziołowe i owocowe
  • jeśli musisz herbaty słodź miodem,
  • w przeddzień i w dzień przyjazdu jedz tylko same warzywa i owoce.

  Dalej się wahasz? Przeczytaj poniższe artykuły:

  SKUTECZNY TURNUS ODCHUDZAJĄCY w górach

  Najlepszy turnus odchudzający - jak go znaleźć?

  Każdy z nas ma inny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Dla jednych z nas to rodzinny wypoczynek, dla innych chwila błogiego odpoczynku i relaksu. Są też i tacy, dla których to aktywny turnus odchudzający stanowi idealny sposób na wypoczynek i urlop. Dlaczego? 
  Turnus odchudzający łączy aktywny wypoczynek spędzony w pięknym otoczeniu przyrody, z relaksem, “ładowaniem akumulatorów” oraz zrzuceniem zbędnych kilogramów w trakcie jednego pobytu. Brzmi niesamowicie, a to dopiero początek…
  Spróbuj a przekonasz się, że turnus odchudzający to urlop, który stanie się także Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu!

  Zacznijmy jednak od początku…

  Czym jest i na czym oparty jest turnus odchudzający?

  Każdy, kto myśli, że celem turnusu jest jedynie ubytek wagi jest w wielkim błędzie! Na turnus odchudzający przyjeżdżają także szczupłe osoby, gdyż takie turnus umożliwia przeprowadzenie oczyszczenia organizmu z zalegających toksyn czy złogów. Dodatkowo odpowiednio przygotowany program stwarza możliwości rozpoczęcia odnowy biologicznej, poprawy zdrowia oraz kondycji fizycznej. Brzmi zachęcająco? A to dopiero klika zalet takiego wypoczynku…

  I tu pojawia się pierwszy problem - łatwo powiedzieć, ale jak wybrać te najlepszy turnus odchudzający, pośród tak wielu ofert?

  Polecam szybki i łatwy, ale co najważniejsze SPRAWDZONY SPOSÓB. Portale internetowe zajmujące się rankingami produktów z wielu dziedzin życia, np.: RTV i AGD czy nawet oceny kosmetyków stosują dwa kryteria:
  1. NAJATRAKCYJNIEJSZA OFERTA (największe, najciekawsze oferty) – ale przy ocenie nie brana jest jej CENA oraz
  2. NAJBARDZIEJ KORZYSTNY WYBÓR – (stosunek zalet oferty do jej ceny).
  Stojąc przed wyborem, podświadomie kierujesz się tymi dwiema zasadami, jednak tym razem spróbuj wykorzystać je świadomie. Idealne rozwiązanie to najbogatsza i najciekawsza oferta, która jest też najbardziej korzystną. I takiej szukasz! Decydując się na turnus odchudzający i spędzając na nich powyżej 8-dni musisz pomyśleć o jego programie… Nie lubisz przecież całymi godzinami przesiadywać przed telewizorem podczas urlopu. Wolisz, aby cały czas coś się działo, nawet wtedy gdy już nie masz na to już siły lub ochoty. Dlatego atrakcyjność oferowanego programu w stosunku do jego ceny powinna być parametrem decydującym o Twoim wyborze. Kierując się tym parametrem możesz śmiało porównywać napotkane oferty i co najważniejsze nie popełnisz błędu! Pamiętaj, nie porównuj tylko cen – to za mało. Dlaczego? Bardzo często wysoka cena NIE ZWIĄZANA jest z atrakcyjnym programem ale wynika tylko z pobytu w luksusowym hotelu.

  Skuteczny turnus odchudzający - idealny przykład.

  Przeglądając internet szukając urlopu napotykasz na reklamę: “14-dniowy skuteczny turnus odchudzający z zajęciami i masażami w cenie 2000 zł”.
  Myślisz – super oferta. Jednak ponownie patrząc na cenę zaczynasz się zastanawiać czy to uczciwa propozycja i tak niska cena może to zagwarantować. 14 dni pobytu i wszystko w cenie za 2000 zł… Czy to możliwe? I stajesz przed wyborem zaryzykować czy nie?
  Oczywiście wiesz, że taka oferta jest trudno do spełnienia. Są jednak osoby, która zaryzykują i zdecydują się z niej skorzystać.
  Niestety, dopiero po przyjeździe przekonują się, że reklama bardzo odbiega od rzeczywistości. Dowiadują się, że:

  • wspaniała lokalizacja dotyczyła obiektu, położonego z dala od miasta bez możliwości dojazdu autobusem czy pociągiem
  • atrakcyjny program to tylko  jedne zajęcia w ciągu dnia,
  • w weekendy i w święta nikt z personelu nie pracuje i musisz sama/sam wypełnić sobie czas,
  • wielu z obiecanych rzeczy po prostu nie ma,
  • obiecany luksusowy hotel to zwykły ośrodek,
  • a reklamowany pakiet zabiegów to w rzeczywistości jeden 15 minutowy masaż.

  Zgodnie z przysłowiem “Mądry Polak po szkodzie”, ale co z tego, kiedy pieniądze i urlop zmarnowane.

  Czy możesz wykluczyć taką sytuacje? Oczywiście że TAK !!! Szukając turnus odchudzający:

  • spytaj o doświadczenie kadry i ośrodka w prowadzeniu tego typu turnusów (czas organizacji turnusów, liczebność uczestników).
  • sprawdź lokalizację obiektu. Kameralne i atrakcyjne położenie zapewni Ci dodatkowe możliwości i brak sezonowości.
  • sprawdź czy zajęcia prowadzone są przez 7 dni w tygodniu, także w soboty, w niedziele i w dni świąteczne? Dlaczego, to szczególnie ważne przy planowaniu np.: majówki czy pobytu obejmującego święta i dni wolne od pracy. Wtedy masz pewność, że nie stracisz żadnego dnia swojego pobytu na bezczynne siedzenie w pokoju!
  • spytaj czy w ośrodku czeka na Ciebie całodzienny program? Ile zawiera zajęć każdego dnia i czy poszczególne zajęcia prowadzone są przez różnych instruktorów? (Unikaj Pani Krysi czy Pana Marka, którzy prowadzą gimnastykę, aerobiki, marsze, masaże, jogę i wycieczki – nikt nie jest doskonały i wszechstronny a w przypadku kontuzji “człowieka orkiestry” pozostanie Ci tylko siedzenie w pokoju).
  • sprawdź, co rzeczywiście zawarte jest w cenie. Zawsze wymagaj pełnej, szczegółowej oferty wraz z cennikiem. Zapytaj o dodatkowe opłaty, jak np.: opłata uzdrowiskowa, bilety wstępu, koszt pokoju 1-osobowego itp. – dzięki temu będziesz znać całkowity koszt urlopu.
  • czy instruktorzy posiadają odpowiednie przeszkolenia?
  • jedziesz na turnus odchudzający. Sprawdź zatem czy w trakcie pobytu będziesz pod opieką dietetyka?
  • czy podczas pobytu dietetyk przygotuje Cię na wyjście z diety i powrót do normalnego odżywiania po powrocie do domu?
  • czy będziesz pod opieką personelu, instruktorów, fizjoterapeutów, animatora dbających o Twój całodzienny komfort (nie mylić z pracownikami recepcji)?
  • po poznaniu oferty, sprawdź galerię zdjęć uczestników. Czy naprawdę to całoroczny obiekt. Im bogatsza i ciekawsza galeria – tym wiarygodniejsza i tym samym masz większą pewność, że trafisz pod właściwy adres.
  • znajdź wiarygodne opinie uczestników, uważaj na sponsorowane i nieuczciwe fora internetowe
  • następnie odwiedź firmowy profil Facebook.
  • czy proponowane marsze, wędrówki, rzeczywiście prowadzone są przez instruktorów?
  • zapytaj o zabiegi? Na jakim poziomie cenowym kształtują się zabiegi dodatkowe?
  • szczególnie ważne jeśli myślisz o zabiegach pielęgnacyjnych – na jakich markach kosmetycznych pracuje gabinet kosmetyczny?

  To część z najistotniejszych pytań.
  Spytaj o nie, a GWARANTUJĘ Ci, że nigdy nie popełnisz błędu przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

  Skąd to wiem?

  Nauczyłam się tego przez 20-lat prowadzenia turnusów, dlatego wiem co jest naprawdę ważne i czego naprawdę Ci potrzeba.

  Dlatego z całą odpowiedzialnością serdecznie zapraszam Cię na wyjątkowy, autorski i wielokrotnie nagradzany skuteczny i najlepszy w Polsce aktywny turnus odchudzający organizowany w Turystycznym Hrabstwie Sudetów w Dusznikach Zdroju. To luksus i wypoczynek, w przystępnej cenie na który Cię stać!  W trakcie pobytu m.in.: odkryjesz najciekawszy w Polsce całodzienny program zajęć. Jako nieliczni w Polsce nasze zajęcia prowadzimy codziennie, także w soboty, niedzielę i święta od godziny 8:00 do godziny 19:00. W programie czeka na Ciebie m.in.: Nordic Walking, gimnastyka, spacery i marsze, nauka tańca brzucha, latinodance, joga, aqua-aerobik i przeróżne zajęcia aerobowe, zajęcia body&mini oraz zabiegi SPA oparte na wyjątkowych liniach kosmetycznych w bardzo przystępnych cenach.

  Do zobaczenia w Dusznikach…

  Dorota Chodorowska
  Właściciel Centrum NATURA

  Jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, brakuje Ci sił i opuścił Cię humor?
  Mam dla Ciebie rozwiązanie - Aktywny turnus odchudzający w górach
  - sprawdź dlaczego...

  Czy bywają takie dni, że brakuje Ci sił?
  Czy bywają takie dni, że jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu? Pewnie tak, jak większość z nas. Każdy z nas miewa gorsze dni i czasami tak się czuje. To dlatego, że jesteśmy zapracowani, zestresowani i nie mamy czasu dla samych siebie. Każdego dnia masz setki spraw do załatwienia a o zdrowiu myślisz dopiero wtedy, gdy Twój organizm nie pozwala już na dłuższą, tak intensywną eksploatację.  Szukasz odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? Wmawiasz sobie, ze przecież strasz się odżywiać się regularnie, śpisz wystarczająco długo i dla zdrowia wchodzisz po schodach zamiast wsiąść do windy. Ale to za mało…

  Najlepszy sposób –  wprowadzenie zmian. Ale jak tego dokonać w w codziennym życiu? Postanawiasz zrobić coś Tylko dla siebie. Zaczynasz szukać rozwiązań – gotowej recepty – jak szybko schudnąć i zdrowo żyć. Wokół kłębią się informacje na ten temat, jednak spośród wielu informacji nie potrafisz wybrać istotnych dla siebie.

  Kolejno stosujesz wszystkie diety podsuwane przez znajomych. Chcąc poprawić kondycje fizyczną, zaczynasz od forsownych ćwiczeń, które nadwyrężają Twoje mięsnie i szybko zniechęcają do ich kontynuowania. Wydajesz ostatnie pieniądze na środki, które choć w niewielkim stopniu mogą przyczynić się do ubytku Twojej wagi i pomoże skutecznie i szybko schudnąć a także poprawić stan Twojego zdrowia czy urody.
  W rezultacie wpadasz w błędne koło i przyzwyczajasz się do złego samopoczucia, zdenerwowania czy bólu głowy. Nie potrafisz sobie pomoc….

  Może warto spróbować inaczej?

  Skorzystaj z porad ekspertów, którzy opierają swoją wiedzę na wiekowym doświadczeniu medycyny naturalnej i wiedza jak zdrowo i szybko schudnąć. Według nich, tajemnica zachowania zdrowia i urody, tkwi nie tylko w naszych genach, ale przede wszystkim zawarta jest w codziennym trybie życia. W rzeczywistości tylko od Ciebie zależy, jak długo pozostaniesz młoda, sprawna i zdrowa:

  • Nawet wtedy, gdy dużo pracujesz, zawsze znajdź czas na odpoczynek i zdrowy sen. Wypoczynek daje szansę na regenerację sił a sen jest najlepszym lekarstwem.
  • Bardzo ważne jest dotlenienie organizmu, korzystaj więc z przebywania, jak najczęściej na świeżym powietrzu. Wygospodaruj odrobinę czasu na codzienny, rodzinny spacer.
  • Pamiętaj, że podczas wysiłku fizycznego, nawet gimnastyki, marszu czy pływania zwiększa się wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które uśmierzają ból i natychmiast poprawiają Ci nastrój.
  • W trosce o kondycję Twojego ciała, korzystaj z masaży, niektóre z nich z powodzeniem możesz wykonywać sama. Masaż przynosi nie tylko ulgę zmęczonym mięśniom, poprawia również ukrwienie skóry.
  • Staraj się, aby prawidłowa pielęgnacja stała się nawykiem, gdyż tylko długotrwała i regularna przyniesie efekty.
  • Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na Twoje samopoczucie i zdrowie jest odżywianie. Nie oszukuj się, jeśli jesz nieprawidłowo, nieregularnie a co najgorsze zbyt obficie. Nie musisz od razu rezygnować z Twoich ulubionych potraw, powinnaś jednak pamiętać, że podstawą Twojego pożywienia muszą być warzywa i owoce. To one są bogatym źródłem szeregu substancji, które utrzymywać Cię będą w dobrej kondycji i spowolnią procesy starzenia.
  • Dbaj o odpowiedni poziom pH krwi i organizmu. Mając zakwaszony organizm nic nie zdziałasz .
  • W dobie zanieczyszczonego środowiska naturalnego i nagminnie stosowanej chemii, w spożywanej przez Ciebie żywności, jest wiele szkodliwych substancji – toksyn, które zalęgając w organizmie mogą być przyczyną wielu chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi. Obecnie preferowane są różnego rodzaju diety mające na celu ubytek wagi lecz pomijają dużo ważniejszy aspekt: usuwanie z organizmu zalegających toksyn i złogów. Ojciec medycyny – Hipokrates – pisał: „ Jeżeli ciało nie jest oczyszczone, to im bardziej będziesz je odżywiać, tym bardziej będziesz mu szkodzić”.
  • Sięgnij, więc do wiekowej metody medycyny naturalnej – postu leczniczego. Jest to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczenia. To jak operacja bez skalpela, usuwająca to co złe, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez organizm. W czasie trwania głodówki organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne, zużywając własne zasoby a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, jednym z dodatkowych efektów jest też redukcja wagi. Dla przykładu, w ciągu 11 dniowej kuracji pozwoli szybko schudnąć a utrata masy ciała może sięgnąć około 4-9 % początkowej wagi. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak kto przy głodówce ukierunkowany jest tylko na redukcję wagi ciała, ten nie docenia znaczenia i wartości tej terapii.Należy uświadomić sobie, że jej nadrzędnym celem jest:
   – odnowienie, oczyszczenie i odtrucie organizmu
   – odmłodzenie skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.

  Jest to sprawdzony i uznany przez medycynę konwencjonalną sposób na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata . Przeprowadzanie krótkiego postu (1,2 lub 3 dniowego) może odbywać się w domu, jednak dłuższe kuracje (7-21 dniowe) muszą być przeprowadzane według określonych zasad, w odpowiednich warunkach i pod kontrolą lekarską. Czynniki te są istotne, ze względu na oczekiwane efekty końcowe. Dlatego bardzo popularną obecnie formą są zorganizowane wczasy odchudzające w górach połączone z odnową biologiczną, przeprowadzane w znanych uzdrowiskach, np.: w Dusznikach-Zdroju. Podstawą kuracji jest dieta oczyszczająca połączona z pielęgnacją, przeprowadzana w sprzyjających warunkach mikroklimatycznych i w oparciu o naturalne lecznicze wody mineralne. Tego typu jest właśnie turnus odchudzający wypełniony ciekawymi wykładami, zabiegami i zajęciami np.: gimnastykami, spacerami, marszami, wycieczkami z przewodnikiem, jogą czy medytacją. To pełny a zarazem najszybszy sposób zapoznania się ze zdrowym trybem życia i gotowy przepis na jego kontynuację.

  Zacznij już dziś dbać o swoje zdrowie.

  Pamiętaj o sprawdzonym sposobie na zachowanie młodości i o radości.
  Uśmiechaj się do siebie i całego świata.
  Czego Tobie i sobie życzę

  Dorota

  Polityka Prywatności
  Privacy & Cookies policy
  Cookie name Active
  eu_cookies_bar
  eu_cookies_bar_block
  wordpress_logged_in_badd031595c44bdcc38eb89dfe88e979
  wordpress_test_cookie
  wp-settings-3
  wp-settings-time-3
  DOKUMENT POLITYKI PRYWATNOŚCI §1 Postanowienia ogólne 1. Ten dokument stanowi załącznik do Regulaminu. Korzystając z naszych usług, powierzasz nam swoje informacje. Niniejsza Polityka prywatności służy jedynie jako pomoc w zrozumieniu, jakie informacje i dane są zbierane i w jakim celu oraz do czego je wykorzystujemy. Te dane są bardzo dla nas ważne, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem gdyż określa on zasady oraz sposoby przetwarzania i ochrony danych osobowych. Dokument ten określa także zasady stosowania plików „Cookies”. 2. Niniejszym oświadczamy, że przestrzegamy zasad ochrony danych osobowych oraz wszelkich uregulowań prawnych, które są przewidziane Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2135) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. 3. Osoba której dane osobowe są przetwarzane ma prawo zwrócić się do nas celem uzyskania wyczerpujących informacji w jaki sposób wykorzystujemy jego dane osobowe. Zawsze w jasny sposób staramy się poinformować o danych, które gromadzimy, w jaki sposób je wykorzystujemy, jakim celom mają służyć i komu je przekazujemy, jaką zapewniamy ochronę tych danych przy przekazaniu innym podmiotom oraz udzielamy informacji o instytucjach z którymi należy się skontaktować w razie wątpliwości. 4. Sprzedawca stosuje środki techniczne takie jak: środki ochrony fizycznej danych osobowych, środki sprzętowe infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej, środki ochrony w ramach narzędzi programowych i baz danych oraz środki organizacyjne zapewniające należytą ochronę przetwarzanych danych osobowych, a w szczególności zabezpieczają dane osobowe przed udostępnieniem ich nieupoważnionym osobom trzecim, uzyskaniem przez osobę nieupoważnioną i wykorzystaniem ich w niewiadomym celu, a także przypadkową lub celową zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem takich danych. 5. Na zasadach określonych w Regulaminie oraz w niniejszym dokumencie posiadamy wyłączny dostęp do danych. Dostęp do danych osobowych może być również powierzony innym podmiotom za pomocą, których dokonuje się płatności, które gromadzą, przetwarzają i przechowują dane osobowe zgodnie ze swoimi Regulaminami oraz podmioty, które mają za zadanie realizację zamówienia. Dostęp do danych osobowych jest udzielany w/w podmiotom w zakresie niezbędnym i tylko takim, który zapewni realizację usług. 6. Dane osobowe są przetwarzane tylko w takich celach na jakie wyrazili Państwo zgodę poprzez kliknięcia w odpowiednie pola formularza zamieszczonego w Serwisie lub w inny wyraźny sposób. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych lub wymóg realizacji usługi (np. zamówienie Produktu) którą u nas zamówiłeś (stosownie do artykułu 6 ust. 1 lit a i b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - RODO. §2 Zasady prywatności 1. Poważnie traktujemy prywatność. Charakteryzuje nas szacunek dla prywatności oraz możliwie najpełniejsza i zagwarantowana wygoda z korzystania z naszego usług. 2. Cenimy zaufanie, jakim obdarzają nas Użytkownicy, powierzając nam swoje dane osobowe w celu realizacji zamówienia. Zawsze korzystamy z danych osobowych w sposób uczciwy oraz tak, aby nie zawieść tego zaufania, tylko w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia w tym jego przetwarzania. 3. Użytkownik ma prawo do uzyskania jasnych i pełnych informacji o tym, w jaki sposób wykorzystujemy jego dane osobowe i do jakich celów są potrzebne. Zawsze w jasny sposób informujemy o danych, które gromadzimy, w jaki sposób i komu je przekazujemy oraz udzielamy informacji o podmiotach, z którymi należy się skontaktować w razie wątpliwości, pytań, uwag. 4. W razie wątpliwości odnośnie wykorzystywania przez nas danych osobowych Użytkownika, niezwłocznie podejmiemy działania w celu wyjaśnienia i rozwiania takich wątpliwości, w sposób pełny i wyczerpujący odpowiadamy na wszystkie pytania z tym związane. 5. Podejmiemy wszystkie uzasadnione działania, aby chronić dane Użytkowników przed nienależytym i niekontrolowanym wykorzystaniem oraz zabezpieczyć je w sposób kompleksowy. 6. Administratorem Państwa danych osobowych jest NATURA. Centrum Odnowy Biologicznej. Dorota Chodorowska. z siedzibą w Polanica Zdrój, Mickiewicza 9, 57-320, NIP: 8831273584, E-mail: biuro@natura-centrum.pl, Telefon: 509 855 122 7. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić przed nieuprawnionym dostępem, nieautoryzowaną modyfikacją, ujawnieniem oraz zniszczeniem informacji znajdujących się w naszym posiadaniu. W szczególności: a) Kontrolujemy metody gromadzenia, przechowywania i przetwarzania informacji, w tym fizyczne środki bezpieczeństwa, aby chronić przed nieuprawnionym dostępem do systemu. b) Dostępu do danych osobowych udzielamy jedynie tym pracownikom, kontrahentom oraz przedstawicielom, którzy muszą mieć do nich dostęp. Ponadto na mocy umowy są oni zobowiązani do zachowania ścisłej poufności, do umożliwienia nam kontroli i sprawdzenia jak wywiązują się z powierzonych obowiązków, a w przypadku niewypełnienia tych zobowiązań mogą ponieść konsekwencje. 8. Będziemy przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów i regulacji dotyczących ochrony danych i będziemy współpracować z organami zajmującymi się ochroną danych oraz uprawnionymi do tego organami ścigania. W przypadku braku przepisów dotyczących ochrony danych, będziemy postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami ochrony danych, zasadami współżycia społecznego jak i ustalonymi zwyczajami. 9. Dokładny sposób ochrony danych osobowych został zawarty w polityce ochrony danych osobowych (ODO: polityka bezpieczeństwa, regulamin ochrony danych osobowych, instrukcja zarządzania systemem informatycznym) Z przyczyn bezpieczeństwa, ze względu na opisane w niej procedury, jest ona do wglądu jedynie dla organów kontroli państwowej. 10. W razie pytań, odnośnie sposobu, w jaki postępowania z danymi osobowymi, zapraszamy do kontaktu za pomocą strony, z której użytkownik został przekierowany do niniejszej Polityki prywatności. Prośba o kontakt zostanie niezwłocznie przekazana do odpowiedniej powołanej do tego osoby. 11. Użytkownik ma zawsze prawo powiadomić nas, jeśli: a) nie chce w jakiejkolwiek formie już otrzymywać od nas informacji lub wiadomości; b) pragnie otrzymać posiadaną przez nas kopię swoich danych osobowych; c) poprawić, zaktualizować lub usunąć swoje dane osobowe znajdujące się w naszej ewidencji; d) pragnie zgłosić naruszenia, nienależyte wykorzystanie bądź przetwarzanie swoich danych osobowych. 12. Aby ułatwić nam odpowiedź bądź ustosunkowanie się do podanych informacji, prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz dalej idących szczegółów. §3 Zakres i cel zbierania danych osobowych 1. Przetwarzamy niezbędne dane osobowe w celu realizacji usług oraz w celach księgowych i tylko takich tj. : a) w celu złożenia zamówienia, b) w celu zawarcia umowy, reklamacji oraz odstąpienia od umowy, c) wystawienia faktury VAT lub innego paragonu. d) monitorowania ruchu na naszych stronach internetowych; e) zbieranie anonimowych statystyk, dla ustalenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej; f) ustalanie liczby anonimowych użytkowników naszych stron g) kontrolowanie jak często pokazywana jest użytkownikom wybrana treść i jaka treść najczęściej; h) kontrolowanie jak często użytkownicy wybierają daną usługę bądź z poziomu jakiej usługi następuje najczęściej kontakt; i) badanie zapisów na newslettery i opcje kontaktu; j) wykorzystanie systemu personalizowanych rekomendacji dla e-commerce; k) wykorzystanie narzędzia do komunikacji zarówno mailowej jak i w następstwie czego telefonicznej; l) integracja z portalem społecznościom; m) ewentualne płatności internetowe. 2. Zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy następujące dane użytkowników: a) imię i nazwisko, b) adres zamieszkania, c) adres do doręczeń (jeśli jest inny niż adres zamieszkania), d) numer identyfikacji podatkowej (NIP), e) adres poczty elektronicznej (e-mail), f) numer telefonu (komórkowy, stacjonarny), g) datę urodzenia, h) PESEL, i) informacje o używanej przeglądarce internetowej, j) inne dobrowolnie przekazane nam dane osobowe. 3. Podanie powyższych danych przez jest całkowicie dobrowolne ale także i niezbędne do pełnej realizacji usług. 4. Cel gromadzenia i przetwarzania lub wykorzystania przez nas danych: a) marketing bezpośredni, cele archiwalne kampanii reklamowych; b) realizacja obowiązków nałożonych przepisami prawa poprzez zbieranie informacji o niepożądanych działaniach; 5. Możemy przesyłać dane osobowe do serwerów znajdujących się poza krajem zamieszkania użytkownika lub do podmiotów powiązanych, stron trzecich z siedzibą w innych krajach w tym krajach z obszaru EOG (Europejski Obszar Gospodarczy, EOG ang. European Economic Area, EEA – strefa wolnego handlu i Wspólny Rynek, obejmujące państwa Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu EFTA) w celu przetwarzania danych osobowych przez takie podmioty w naszym imieniu zgodnie z postanowieniami niniejszej Polityki prywatności oraz obowiązującymi przepisami prawa, zwyczajami jak i regulacjami dotyczącymi ochrony danych. 6. Twoje dane osobowe przechowujemy nie dłużej niż są one potrzebne dla właściwej jakości obsługi i w zależności od trybu i celu ich pozyskania przechowujemy je na czas jej trwania oraz po jej zakończeniu w celach: a) realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa, przepisów podatkowych i rachunkowych; b) zapobiegania nadużyciom lub przestępstwom; c) statystycznych i archiwizacyjnych. d) Działania marketingowe – na czas trwania umowy, udzielenia odrębnej zgody na przetwarzanie takich danych – do czasu zakończenia działań związanych z obsługą transakcji, wniesienia przez Ciebie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania lub wycofania zgody. e) Działania sprzedażowe i promocyjne – np. konkursy, akcje promocyjne – na czas trwania i rozliczenia takich akcji. f) Działalność operacyjna - do czasu przedawnienia obowiązków nałożonych przez Rozporządzenie RODO oraz odpowiednie przepisy krajowe, celem wykazania rzetelności w przetwarzaniu danych osobowych g) dochodzenia Wszelkich roszczeń związanych ze zrealizowaną umową; 7. Mając na uwadze okoliczności, że w wielu krajach, do których są przesyłane niniejsze dane osobowe nie obowiązuje taki sam poziom ochrony prawnej danych osobowych, jaki obowiązuje w kraju użytkownika. Do danych osobowych użytkownika przechowywanych w innym kraju dostęp zgodnie z prawem tam obowiązującym, dostęp mogą uzyskać na przykład: sądy, organy odpowiedzialne za egzekwowanie prawa i bezpieczeństwo narodowe, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym kraju. Z zastrzeżeniem zgodnych z prawem próśb o ujawnienie danych, zobowiązujemy się wymagać od podmiotów przetwarzających dane osobowe poza krajem użytkownika podjęcia działań w celu ochrony danych w adekwatny sposób do regulacji ich prawa krajowego. §4 Polityka „Cookies” 1. Zbieramy w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies w celu gromadzenia danych Użytkownika. Plik Cookies to mały fragment tekstu, który jest wysyłany do przeglądarki Użytkownika i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane są głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Wykorzystujemy pliki Cookies „sesyjne” przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu jego wylogowania, wyłączenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki internetowej oraz pliki Cookies „stałe” przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików Cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 2. Pliki Cookies dostosowują i optymalizują stronę i jej ofertę dla potrzeb Użytkowników poprzez takie działania jak tworzenie statystyk odsłon oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Pliki Cookies niezbędne są również do utrzymania sesji po opuszczeniu strony internetowej. 3. Administrator przetwarza dane zawarte w plikach Cookies za każdym razem gdy strona jest odwiedzana przez odwiedzających w następujących celach: a) optymalizacji korzystania ze strony; b) identyfikacji Usługobiorców jako w danej chwili zalogowanych; c) przystosowania, grafiki, opcji wyboru oraz wszelkiej innej zawartości strony do indywidualnych preferencji Usługobiorcy; d) zapamiętywania uzupełnianych w sposób automatyczny i manualny, zamieszczanych danych z Formularzy Zamówienia lub podanych przez odwiedzającego danych logowania; e) gromadzenia i analizowania anonimowych statystyk przedstawiających sposób korzystania ze strony w panelu administracyjnym oraz google analytics f) tworzenia list remarketingowych na podstawie informacji o preferencjach, zachowaniu, sposobie korzystania zainteresowaniach ze Strony oraz zbierania danych demograficznych, a następnie udostępnianie tych list w AdWords oraz Facebook Ads. g) tworzenia segmentów danych na podstawie informacji demograficznych, zainteresowań, upodobań w wyborze oglądanych produktów/usług. h) wykorzystywania danych demograficznych i danych o zainteresowaniach w raportach Analytics. 4. Użytkownik w każdej chwili za pomocą swojej przeglądarki internetowej może całkowicie zablokować i skasować gromadzenie plików Cookies. 5. Zablokowanie przez Użytkownika możliwości gromadzenia plików Cookies na jego urządzeniu może utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z niektórych funkcjonalności strony do czego Użytkownik jest w pełni uprawniony ale musi w takiej sytuacji mieć świadomość z ograniczeń funkcjonalności. 6. Użytkownik, który nie chce wykorzystywania plików „cookies” w opisanym powyżej celu w każdej chwili może usunąć je ręcznie. Do zapoznania się ze szczegółową instrukcją postępowania należy odwiedzić stronę internetową producenta używanej przeglądarki internetowej z której aktualnie korzysta Użytkownik. 7. Więcej informacji na temat Cookies dostępnych jest w menu pomocy każdej przeglądarki internetowej. Przykładowe przeglądarki internetowe obsługujące wspomniane pliki „Cookies”: a) Ustawienia plików cookies Internet Explorer b) Ustawienia plików cookies Chrome c) Ustawienia plików cookies Firefox d) Ustawienia plików cookies Opera e) Ustawienia plików cookies Safari f) Pliki cookies w Android g) Pliki cookies w Blackberry h) Pliki cookies w iOS (Safari) i) Pliki cookies w Windows Phone §5 Prawa i obowiązki 1. Mamy prawo a w przypadkach prawem określonych także i ustawowy obowiązek do przekazania wybranych bądź wszystkich informacji dotyczących danych osobowych organom władzy publicznej bądź osobom trzecim, które zgłoszą takie żądanie udzielenia informacji na podstawie obowiązujących przepisów prawa polskiego. 2. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, które udostępnia, Użytkownik może te dane poprawiać, uzupełniać w każdym czasie, a także ma prawo do żądania aby je usunięto ze swoich baz danych bądź zaprzestano je przetwarzać, bez podawania jakiekolwiek przyczyny. W celu realizacji swoich praw Użytkownik może w każdym czasie przesłać stosowaną wiadomość na adres poczty elektronicznej bądź w inny sposób, który dostarczy/przekaże takie żądanie. 3. Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących naszymi klientami opiera się na: a) usprawiedliwionym interesie jako administratora danych (np. w zakresie tworzenia bazy danych, czynności analitycznych i profilujących, w tym czynności dot. analizy korzystania z produktów, marketingu bezpośredniego produktów własnych, zabezpieczeniu dokumentacji na potrzeby obrony przed ewentualnymi roszczeniami lub na potrzeby dochodzenia roszczeń) b) zgody (w tym w szczególności zgody na e-mail marketing lub telemarketing) c) wykonania zawartej umowy d) obowiązków wynikających z prawa (np. prawa podatkowego lub przepisów o rachunkowości). 4. Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących potencjalnymi klientami opiera się na: a) usprawiedliwionym interesie administratora danych (np. w zakresie tworzenia bazy danych, marketingu bezpośrednim produktów własnych) b) zgody (w tym w szczególności zgody na e-mail marketing lub telemarketing) 5. Żądanie ze strony Użytkownika usunięcia danych osobowych lub zaprzestania ich przetwarzania przez może skutkować całkowitym brakiem możliwości realizacji usług przez bądź ich poważnym ograniczeniem. 6. Szczególną wagę przykładamy do kwestii profilowania i wskazujemy, że: a) na potrzeby profilowania przetwarzamy z reguły dane, które uprzednio podlegały szyfrowaniu ssl; b) wykorzystujemy do tego typowe dane: adres e-mail i IP lub cookies c) profilujemy w celu analizy lub prognozy osobistych preferencji oraz zainteresowań osób korzystających z naszych Serwisów lub produktów lub usług i dopasowywania treści znajdujących się w naszych Serwisach lub produktach do tych preferencji d) profilujemy w celach marketingowych, tj. dopasowania oferty marketingowej do ww. preferencji. 7. Zobowiązujemy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami współżycia społecznego. 8. Informacja o pozasądowym rozpatrywaniu sporów konsumenckich. Podmiotem uprawnionym w rozumieniu ustawy o pozasądowym rozpatrywaniu sporów konsumenckich jest Rzecznik Finansowy, którego adres strony internetowej jest następujący: www.rf.gov.pl. §6 Podstawowe zasady bezpieczeństwa 1. Każdy użytkownik powinien dbać o swoje własne bezpieczeństwo danych oraz o bezpieczeństwo swoich urządzeń, które służą dostępowi do sieci Internet. Takie urządzenie powinno bezwzględnie posiadać program antywirusowy z aktualną regularnie uzupełnianą bazą definicji, typów i rodzajów wirusów, bezpieczną wersję przeglądarki internetowej z której korzysta oraz włączoną zaporę sieciową. Użytkownik powinien sprawdzać, czy system operacyjny i programy zainstalowane na nim posiadają najnowsze i kompatybilne aktualizacje, ponieważ w atakach wykorzystywane są błędy wykryte w zainstalowanym oprogramowaniu. 2. Dane dostępowe do usług oferowanych w sieci Internet to – np. loginy, hasła, PIN, certyfikaty elektroniczne itp., – powinny być zabezpieczone w miejscu niedostępnym dla innych i niemożliwym do włamania z poziomu sieci internetowej. Nie należy ich ujawniać lub przechowywać na urządzeniu w formie, która umożliwia nieautoryzowany dostęp i odczyt przez osoby do tego nieuprawnione. 3. Ostrożność podczas otwierania dziwnych załączników lub klikania odnośników w wiadomościach mailowych, których się nie spodziewaliśmy np. od nieznanych nadawców, bądź z folderu spam. 4. Zaleca się uruchomienie w przeglądarce internetowej filtrów antyphishingowych czyli narzędzi, które sprawdzają, czy wyświetlona strona internetowa jest autentyczna i nie służy wyłudzaniu informacji, np. poprzez podszywanie się pod osobę lub instytucję. 5. Pliki powinny być pobierane tylko i wyłącznie z zaufanych miejsc, serwisów i stron. Nie zalecamy instalowania oprogramowania z niezweryfikowanych źródeł zwłaszcza od nieznanych wydawców o niesprawdzonej opinii. Dotyczy to również urządzeń przenośnych, np. smartfonów, tabletów. 6. Podczas używania domowej sieci bezprzewodowej Wi-Fi należy ustalić takie hasło aby było bezpieczne i trudne do złamania, nie powinno być nim żaden wzór i ciąg znaków który jest łatwy do odgadnięcia (np. nazwa ulicy, imię gospodarza, data urodzin itp.). Rekomenduje się także korzystanie najwyższych możliwych standardów szyfrowania sieci bezprzewodowych Wi-Fi, które są możliwe do uruchomienia na posiadanym sprzęcie np. WPA2. §7 Korzystanie z wtyczek Social Media 1. Wtyczki tak zwane plug-ins portali społecznościowych facebook.com i Twitter oraz innych, mogą znajdować się na naszych stronach. Związane z nimi usługi dostarczane są odpowiednio przez firmy Facebook Inc. i Twitter Inc. 2. Facebook obsługiwany jest przez Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA Facebook. Aby zobaczyć wtyczki Facebook przejdź do: https://developers.facebook.com/docs/plugins 3. Twitter obsługiwany jest Twitter Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103, USA. Aby zobaczyć wtyczki Twittera przejdź do: https://dev.twitter.com/web/tweet-button 4. Wtyczka przekazuje jej dostawcy jedynie informację o tym, do których z naszych stron internetowych miałeś dostęp i w jakim czasie. Jeśli podczas oglądania naszej strony bądź przebywania na niej, użytkownik jest zalogowany do swojego konta znajdującego się np. na Facebooku lub Twitterze, dostawca jest w stanie łączyć Twoje zainteresowania, preferencję informacyjne, oraz inne dane, pozyskane np. poprzez kliknięcie przycisku Lubię to czy pozostawienie komentarza, bądź wpisanie nazwy profilu w wyszukiwanych. Taka informacja również zostanie przekazana przez przeglądarkę bezpośrednio do dostawcy. 5. Więcej bardziej szczegółowych informacji na temat gromadzenia i wykorzystywania danych przez Facebook lub Twitter i na temat ochrony prywatności można znaleźć na poniższych stronach: a) Ochrona danych/porady dot. prywatności wydane przez Facebook: http://www.facebook.com/policy.php b) Ochrona danych/porady dot. prywatności wydane przez Twitter: https://twitter.com/privacy 6. Aby uniknąć odnotowania wizyty na wybranym koncie użytkownika przez Facebook lub Twitter na naszej stronie internetowej musisz wylogować się ze swojego konta przed rozpoczęciem przeglądania naszych stron internetowych. Nota o prawach autorskich do Regulaminu Właścicielem wszystkich materialnych praw autorskich do wzorca niniejszej polityki jest Kancelaria Prawna LEGATO, która udzieliła niewyłącznego i niezbywalnego prawa do wykorzystywania tego dokumentu do celów związanych z własną działalnością handlową w Internecie oraz rozciąga ochronę prawną na w/w dokument na czas trwania umowy. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie wzorca niniejszego dokumentu bez zgody Kancelarii Prawnej LEGATO jest zabronione i może podlegać odpowiedzialności zarówno karnej jak i cywilnej. Sprzedawcy internetowi mogą dowiedzieć się więcej o możliwości korzystania z wzorca polityki prywatności i cookies na stronie http://www.kancelaria-legato.pl
  Save settings
  Cookies settings