Natura Centrum - Wczasy odchudzające w górach, turnus odchudzający w górach

Turnusy odchudzające w górach - Najlepsze i najskuteczniejsze, numer 1 w Polsce

Odchudzanie w górach - Schudniesz, odpoczniesz, zadbasz o zdrowie i poprawisz kondycję.

Zapraszamy Cię na wyjątkowe i bardzo skuteczne wczasy i turnusy odchudzające w górach, które od 20-lat organizujemy w górach, w Turystycznym Hrabstwie Sudetów. Pomogliśmy ponad 8 tysiącom uczestników. TERAZ CZEKAMY NA CIEBIE!
Będziesz gościem komfortowego Hoteliku Bolero, położonego w samym sercu parku zdrojowego, cenionego uzdrowiska Dusznik-Zdrój. W podstawowej cenie proponujemy zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (pokoje 1-osobowe za dopłatą). Każdy z pokoi posiada łazienkę (z suszarką do włosów), wyposażony jest w telefon, lodówkę, białe ręczniki hotelowe. Dla rodzin i wspólnie przyjeżdżających osób dysponujemy także  większymi, 3 i 4-osobowymi pokojami.

Przyjeżdżając na wczasy i turnusy odchudzające nie musisz się martwić o parking, myśleć o godzinie przyjazdu i godzinie wyjazdu, gdyż u nas, wcześniejsze i późniejsze zakwaterowanie otrzymasz  BEZ ŻADNYCH DOPŁAT:

 • przyjazd już od godziny 9:00;
 • późny wyjazd do godziny 18:00;
 • bezpłatne miejsce parkingowe. 

Wyjątkowy i skuteczny program wczasów odchudzających w górach

Autorski i wielokrotnie nagradzany program

Przyjeżdżając do Dusznik-Zdroju na wczasy i turnusy odchudzające czeka na Ciebie skuteczny, autorski i wielokrotnie nagradzany całodzienny program aktywności, prowadzony przez 7-dni w tygodniu, także w soboty, w niedziele i w święta, od godziny 8:00 do godziny 19:00:

 • konsultacja lekarska oraz pomiary ciała
 • zajęcia z aqua-aerobiku w kompleksie „Słoneczne Termy” oddalonym od hotelu 2 minuty drogi pieszo (200 m). Bilet wstępu dodatkowo płatny:
 • codzienna gimnastyka poranna i regularne ćwiczenia fizyczne:
 • pilates, stretching
 • zajęcia ruchowe: STEP, zajęcia z piłkami, aerobik
 • nauka tańca brzucha i zajęcia latino-dance
 • codzienne, 40 minutowe poranne spacery z Nordic Walking
 • spacery ścieżkami zdrowia z Nordic Walking
 • piesza wycieczka z przewodnikiem śladami Fryderyka Chopina
 • marsze trasami krajobrazowymi
 • piesza wędrówka na Jamrozową Polanę – Centrum Polskiego Biathlonu,
 • piesza wędrówka na Muflon.

Dieta oczyszczająca BIO:
Odchudzanie w górach z Natura Centrum

Natura Centrum - Sanatoria w górach

Dlaczego tak ważna jest w naszym życiu dieta oczyszczająca?

Zanieczyszczone środowisko, nieregularne bądź zbyt obfite odżywianie, stres i  wzmożony tryb życia to jedne z najważniejszych przyczyn powstawania chorób zwanych cywilizacyjnymi. Najgroźniejszymi z nich są: miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość czy schorzenia układu krążenia. Istnieje wiele metod przeciwdziałania tym chorobom, jednak najprostszą a w dalszym ciągu niedocenianą w Polsce jest dieta oczyszczająca. Dieta oczyszczająca lub wstrzemięźliwość w przyjmowaniu pokarmów zwana postem leczniczym to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczania. Celem tej diety jest detoks i głęboka odnowa biologiczna Twojego organizmu poprzez usunięcie z organizmu szkodliwych substancji (złogów i toksyn), które są główna przyczyną powstawania chorób cywilizacyjnych. Dieta oczyszczająca to jak operacja bez skalpela, usuwająca to co niepotrzebne, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez Twój organizm. W czasie trwania postu Twój organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne. Zużywa nagromadzone materiały i to ściśle według hierarchii ich ważności. W pierwszej kolejności wykorzystuje zapasy a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, oczyszcza się usuwając zbędne złogi i toksyny. Jednym z dodatkowych efektów jest redukcja wagi. Dla przykładu, 11-dniowa dieta oczyszczająca to utrata wagi ok.4- 8%. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów.  Ale dieta oczyszczająca to nie tylko redukcja wagi to pomoc dla Twojego zdrowia. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia kuracji jest właściwe przygotowanie organizmu (stosowanie lekkostrawnej diety). Kolejnym pamiętanie i ścisłe przestrzeganie jej reguł. Ostatnim zaś wychodzenie z okresu postu, co pozwoli na utrzymanie osiągniętych rezultatów. Dieta oczyszczająca jest sprawdzonym i uznawanym przez medycynę konwencjonalną sposobem na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata.

Proponowana dieta oczyszczająca BIOdieta  ryżowo-kaszowa BIO opiera się na przyjmowaniu wyłącznie gotowanych sauté (bez dodatków soli, bez sosów, bez owoców, warzyw ani żadnych mięs) różnego rodzaju ekologicznych kasz BIO (kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, pęczak) oraz ekologicznego ryżu BIO (biały, basmati, brązowy, jaśminowy). Uzupełniana jest o otręby, płatki owsiane, siemię lniane, ekologiczne i naturalne herbaty owocowe i herbaty ziołowe, wodę REDOX, wodę mineralną oraz cytryny. Jako dodatek słodzący zapewnimy Ci naturalny miód.
Proponowana dieta oczyszczająca ma jednak BEZWZGLĘDNE PRZECIWSKAZANIA. Są nimi: cukrzyca na insulinie (typ I), czynna gruźlica, wszystkie choroby zakaźne, nowotworowe, choroby o charakterze genetycznym (wrodzonym), nadczynność tarczycy, niewydolność serca, nerek, wątroby i układu oddechowego, anoreksja, porfiria, głęboka depresja, ciąża oraz awitaminoza.

SPOTKANIA Z DIETETYKIEM – w trakcie turnusu uczestniczyć będziesz w dwóch ciekawych spotkaniach na temat diet i racjonalnego odżywiania – jak w prosty sposób możesz unikać błędów żywieniowych. Dowiesz się także jak bezpiecznie wyjść z diety i powrócić do zdrowego odżywiania po powrocie do domu.

Profesjonalne masaże i zabiegi SPA w Natura Centrum

W cenie 11-dniowego pobytu otrzymasz pakiet masaży o wartości 240 zł!

By w pełni zaopiekować się Tobą, przygotowaliśmy dla Ciebie profesjonalne i wyjątkowe zabiegi odnowy biologicznej. Będąc w Centrum skorzystasz z zabiegów leczniczych, relaksacyjnych, wspomagających odchudzanie. Skorzystasz z profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej. Zabiegi są nieodzownym elementem każdej kuracji odnowy i kluczem do poprawy wyglądu i kondycji Twojego ciała. Podczas zabiegów zregenerujesz organizm, poprawisz system krążenia, rozluźnisz mięśnie i zlikwidujesz uczucie napięcia. Zmniejszysz występujące dolegliwości bólowe oraz zrelaksujesz się, odnajdziesz wewnętrzny spokój i pozbędziesz się stresu. Odzyskasz energię i “moc do przenoszenia gór”.

W celu zwiększenia oddziaływania zabiegów na Twoje ciało połączyliśmy je z metodami medycyny naturalnej, takimi jak: aromaterapia, fitoterapia, digitopresura i fitodrenaż. Połączenie to przyniosło rewelacyjne rezultaty, o których przekonasz się w Dusznikach…

WYBIERAJĄC TURNUS  z PAKIETEM MASAŻY otrzymasz:

MASAŻ LECZNICZY, w jednym z trzech wariantów:
A).  trzy zabiegi 25-minutowe masażu leczniczego – przy rezerwacji i przyjeździe 1 osoby (pakiet MAXI)
B).  pięć zabiegów 25-minutowych masażu leczniczego – przy rezerwacji i przyjeździe 2 i więcej osób (pakiet MAXI+)
C).  trzy zabiegi 50-minutowe masażu leczniczego całego ciała – przy ponownym przyjeździe do Centrum (pakiet VIP).

a pakietowy profesjonalny ZABIEG KOSMETYCZNY na twarz, okolice oczu i szyję, indywidualnie dobrany do potrzeb Twojej skóry wraz z pielęgnacyjnym zabiegiem na dłonie możesz wykupić tylko za 130 zł (cena z 50% RABATEM).

Poza pakietem podstawowym możesz skorzystać z szerokiej gamy profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej twarzy i całego ciała.

Przykładowy dzień zajęć turnusu w Natura Centrum

 

8:00-8:40poranny spacer z Nordic Walking
8:40 – 9:00gimnastyka poranna
9:00 – 9:30posiłek
9:30 – 11:15Marsz z Nordic Walking trasą krajobrazową
11:50 – 13:10Aquaaerobik na basenie – Gr. A
12:50 – 14:10Aquaaerobik na basenie – Gr. B
14:00 – 14:30posiłek
15:00 – 16:00Popołudniowy spacer z Nordic Walking
16:10 – 16:50Zajęcia aerobowe na sali – gr. 1
17:00 – 17:40Zajęcia aerobowe na sali – gr. 2
17:00 – 17:55Nauka tańca brzucha – gr. 1
18:00 – 18:30posiłek
18:00 – 18:55Nauka tańca brzucha – gr. 2
20:30 – 20:45Pokaz kolorowej fontanny (od maja do października)

Zalecenia przed przyjazdem -
Turnusy odchudzające w górach

Natura Centrum - Wczasy odchudzające w górach tanio

NA TURNUS ZAPAKUJ:

 • dwie pary wygodnego obuwia (lub jedną parę butów nieprzemakalnych) na wyjścia w teren,
 • wygodną odzież na wyjścia w teren,
 • dres lub odzież do ćwiczeń na zewnątrz,
 • mały plecak na butelkę wody na marsze i wędrówki,
 • kurtkę przeciwdeszczową,
 • strój i obuwie sportowe na zajęcia w sali,
 • mały ręcznik (np.: z microfibry) na zajęcia na sali,
 • na basen: strój kąpielowy, klapki, dwa ręczniki kąpielowe,
 • szlafrok,
 • dobry humor.

Natura Centrum - Tanie sanatorium w górach

PRZYGOTUJ SIĘ DO DIETY:

Jeśli chcesz osiągnąć zamierzone rezultaty musisz przestrzegać pewnych zasad. Efekty końcowe w dużym stopniu zależą od Twojej dyscypliny i  samozaangażowania oraz przygotowania Twojego organizmu do rozpoczęcia diety.

Na 10 dni przed turnusem zalecamy::

 • wyklucz z jadłospisu cukier i słodycze
 • ogranicz spożywanie mięsa i potraw mięsnych,
 • komponuj dietę zwłaszcza z warzyw i owoców oraz kaszy i ryżu,
 • ogranicz spożywanie nabiału i tłuszczów,
 • pieczywo jasne zastąp ciemnym,
 • ogranicz kawę i czarną herbatę,
 • unikaj słodzonych napojów i ogranicz alkohol,
 • pij wodę mineralną (co najmniej 2 litry dziennie), naturalne soki warzywno-owocowe, herbaty ziołowe i owocowe
 • jeśli musisz herbaty słodź miodem,
 • w przeddzień i w dzień przyjazdu jedz tylko same warzywa i owoce.

Dalej się wahasz? Przeczytaj poniższe artykuły:

Skuteczny turnus odchudzający w górach

Najlepszy turnus odchudzający w górach - jak go znaleźć?

Każdy z nas ma inny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Dla jednych z nas to rodzinny wypoczynek, dla innych chwila błogiego odpoczynku i relaksu. Są też i tacy, dla których to aktywny turnus odchudzający w górach stanowi idealny sposób na wypoczynek i urlop. Dlaczego? 
Turnus odchudzający w górach łączy aktywny wypoczynek spędzony w pięknym otoczeniu przyrody, z relaksem, “ładowaniem akumulatorów” oraz zrzuceniem zbędnych kilogramów w trakcie jednego pobytu. Brzmi niesamowicie, a to dopiero początek…
Spróbuj a przekonasz się, że odchudzanie to urlop, który stanie się także Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu!

Zacznijmy jednak od początku…

Czym jest i na czym oparty jest turnus odchudzający w górach?

Każdy, kto myśli, że celem turnusu jest jedynie ubytek wagi jest w wielkim błędzie! Na turnus odchudzający w górach przyjeżdżają także szczupłe osoby, gdyż takie turnus umożliwia przeprowadzenie oczyszczenia organizmu z zalegających toksyn czy złogów. Dodatkowo odpowiednio przygotowany program stwarza możliwości rozpoczęcia odnowy biologicznej, poprawy zdrowia oraz kondycji fizycznej. Brzmi zachęcająco? A to dopiero klika zalet takiego wypoczynku…

I tu pojawia się pierwszy problem - łatwo powiedzieć, ale jak wybrać te najlepszy turnus, pośród tak wielu ofert?

Polecam szybki i łatwy, ale co najważniejsze SPRAWDZONY SPOSÓB.
Portale internetowe zajmujące się rankingami produktów z wielu dziedzin życia, np.: RTV i AGD czy nawet oceny kosmetyków stosują dwa kryteria:

  1. NAJATRAKCYJNIEJSZA OFERTA (największe, najciekawsze oferty) – ale przy ocenie nie brana jest jej CENA oraz
  2. NAJBARDZIEJ KORZYSTNY WYBÓR – (stosunek zalet oferty do jej ceny).

 

Stojąc przed wyborem, podświadomie kierujesz się tymi dwiema zasadami, jednak tym razem spróbuj wykorzystać je świadomie.
Idealne rozwiązanie to najbogatsza i najciekawsza oferta, która jest też najbardziej korzystną. I takiej szukasz!
Decydując się na turnus odchudzający w górach i spędzając na nich powyżej 8-dni musisz pomyśleć o jego programie… Nie lubisz przecież całymi godzinami przesiadywać przed telewizorem podczas urlopu. Wolisz, aby cały czas coś się działo, nawet wtedy gdy już nie masz na to już siły lub ochoty.
Dlatego atrakcyjność oferowanego programu w stosunku do jego ceny powinna być parametrem decydującym o Twoim wyborze. Kierując się tym parametrem możesz śmiało porównywać napotkane oferty i co najważniejsze nie popełnisz błędu!

Pamiętaj, nie porównuj tylko cen – to za mało.
Dlaczego?
Bardzo często wysoka cena NIE ZWIĄZANA jest z atrakcyjnym programem ale wynika tylko z pobytu w luksusowym hotelu.

Idealny przykład skutecznego turnusu

Przeglądając internet szukając urlopu napotykasz na reklamę: “14-dniowy skuteczny turnus odchudzający z zajęciami i masażami w cenie 2000 zł”.
Myślisz – super oferta. Jednak ponownie patrząc na cenę zaczynasz się zastanawiać czy to uczciwa propozycja i tak niska cena może to zagwarantować. 14 dni pobytu i wszystko w cenie za 2000 zł… Czy to możliwe? I stajesz przed wyborem zaryzykować czy nie?
Oczywiście wiesz, że taka oferta jest trudno do spełnienia. Są jednak osoby, która zaryzykują i zdecydują się z niej skorzystać.
Niestety, dopiero po przyjeździe przekonują się, że reklama bardzo odbiega od rzeczywistości. Dowiadują się, że:

 • wspaniała lokalizacja dotyczyła obiektu, położonego z dala od miasta bez możliwości dojazdu autobusem czy pociągiem
 • atrakcyjny program to tylko  jedne zajęcia w ciągu dnia,
 • w weekendy i w święta nikt z personelu nie pracuje i musisz sama/sam wypełnić sobie czas,
 • wielu z obiecanych rzeczy po prostu nie ma,
 • obiecany luksusowy hotel to zwykły ośrodek,
 • a reklamowany pakiet zabiegów to w rzeczywistości jeden 15 minutowy masaż.

Zgodnie z przysłowiem “Mądry Polak po szkodzie”, ale co z tego, kiedy pieniądze i urlop zmarnowane.

Szukając turnusu odchudzającego w górach:

 • spytaj o doświadczenie kadry i ośrodka w prowadzeniu tego typu turnusów (czas organizacji turnusów, liczebność uczestników).
 • sprawdź lokalizację obiektu. Kameralne i atrakcyjne położenie zapewni Ci dodatkowe możliwości i brak sezonowości.
 • sprawdź czy zajęcia prowadzone są przez 7 dni w tygodniu, także w soboty, w niedziele i w dni świąteczne? Dlaczego, to szczególnie ważne przy planowaniu np.: majówki czy pobytu obejmującego święta i dni wolne od pracy. Wtedy masz pewność, że nie stracisz żadnego dnia swojego pobytu na bezczynne siedzenie w pokoju!
 • spytaj czy w ośrodku czeka na Ciebie całodzienny program? Ile zawiera zajęć każdego dnia i czy poszczególne zajęcia prowadzone są przez różnych instruktorów? (Unikaj Pani Krysi czy Pana Marka, którzy prowadzą gimnastykę, aerobiki, marsze, masaże, jogę i wycieczki – nikt nie jest doskonały i wszechstronny a w przypadku kontuzji “człowieka orkiestry” pozostanie Ci tylko siedzenie w pokoju).
 • sprawdź, co rzeczywiście zawarte jest w cenie. Zawsze wymagaj pełnej, szczegółowej oferty wraz z cennikiem. Zapytaj o dodatkowe opłaty, jak np.: opłata uzdrowiskowa, bilety wstępu, koszt pokoju 1-osobowego itp. – dzięki temu będziesz znać całkowity koszt urlopu.
 • czy instruktorzy posiadają odpowiednie przeszkolenia?
 • jedziesz na turnus odchudzający w górach. Sprawdź zatem czy w trakcie pobytu będziesz pod opieką dietetyka?
 • czy podczas pobytu dietetyk przygotuje Cię na wyjście z diety i powrót do normalnego odżywiania po powrocie do domu?
 • czy będziesz pod opieką personelu, instruktorów, fizjoterapeutów, animatora dbających o Twój całodzienny komfort (nie mylić z pracownikami recepcji)?
 • po poznaniu oferty, sprawdź galerię zdjęć uczestników. Czy naprawdę to całoroczny obiekt. Im bogatsza i ciekawsza galeria – tym wiarygodniejsza i tym samym masz większą pewność, że trafisz pod właściwy adres.
 • znajdź wiarygodne opinie uczestników, uważaj na sponsorowane i nieuczciwe fora internetowe
 • następnie odwiedź firmowy profil Facebook.
 • czy proponowane marsze, wędrówki, rzeczywiście prowadzone są przez instruktorów?
 • zapytaj o zabiegi? Na jakim poziomie cenowym kształtują się zabiegi dodatkowe?
 • szczególnie ważne jeśli myślisz o zabiegach pielęgnacyjnych – na jakich markach kosmetycznych pracuje gabinet kosmetyczny?

To część z najistotniejszych pytań.
Spytaj o nie, a GWARANTUJĘ Ci, że nigdy nie popełnisz błędu przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

Skąd to wiem?

Nauczyłam się tego przez 20-lat prowadzenia turnusów, dlatego wiem co jest naprawdę ważne i czego naprawdę Ci potrzeba.

Dlatego z całą odpowiedzialnością serdecznie zapraszam Cię na wyjątkowy, autorski i wielokrotnie nagradzany skuteczny i najlepszy w Polsce aktywny turnus odchudzający w górach organizowany w Turystycznym Hrabstwie Sudetów w Dusznikach Zdroju. To luksus i wypoczynek, w przystępnej cenie na który Cię stać!  W trakcie pobytu m.in.: odkryjesz najciekawszy w Polsce całodzienny program zajęć. Jako nieliczni w Polsce nasze zajęcia prowadzimy codziennie, także w soboty, niedzielę i święta od godziny 8:00 do godziny 19:00. W programie czeka na Ciebie m.in.: Nordic Walking, gimnastyka, spacery i marsze, nauka tańca brzucha, latinodance, joga, aqua-aerobik i przeróżne zajęcia aerobowe, zajęcia body&mini oraz zabiegi SPA oparte na wyjątkowych liniach kosmetycznych w bardzo przystępnych cenach.

Do zobaczenia w Dusznikach…

Dorota Chodorowska
Właściciel Centrum NATURA

Jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, brakuje Ci sił i opuścił Cię humor?

Mam dla Ciebie rozwiązanie - Aktywny turnus odchudzający w górach - sprawdź dlaczego...

Czy bywają takie dni, że brakuje Ci sił?
Czy bywają takie dni, że jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu? Pewnie tak, jak większość z nas. Każdy z nas miewa gorsze dni i czasami tak się czuje. To dlatego, że jesteśmy zapracowani, zestresowani i nie mamy czasu dla samych siebie. Każdego dnia masz setki spraw do załatwienia a o zdrowiu myślisz dopiero wtedy, gdy Twój organizm nie pozwala już na dłuższą, tak intensywną eksploatację.  Szukasz odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? Wmawiasz sobie, ze przecież strasz się odżywiać się regularnie, śpisz wystarczająco długo i dla zdrowia wchodzisz po schodach zamiast wsiąść do windy. Ale to za mało…

Najlepszy sposób –  wprowadzenie zmian. Ale jak tego dokonać w w codziennym życiu? Postanawiasz zrobić coś Tylko dla siebie. Zaczynasz szukać rozwiązań – gotowej recepty – jak szybko schudnąć i zdrowo żyć. Wokół kłębią się informacje na ten temat, jednak spośród wielu informacji nie potrafisz wybrać istotnych dla siebie.

Kolejno stosujesz wszystkie diety podsuwane przez znajomych. Chcąc poprawić kondycje fizyczną, zaczynasz od forsownych ćwiczeń, które nadwyrężają Twoje mięsnie i szybko zniechęcają do ich kontynuowania. Wydajesz ostatnie pieniądze na środki, które choć w niewielkim stopniu mogą przyczynić się do ubytku Twojej wagi i pomoże skutecznie i szybko schudnąć a także poprawić stan Twojego zdrowia czy urody.
W rezultacie wpadasz w błędne koło i przyzwyczajasz się do złego samopoczucia, zdenerwowania czy bólu głowy. Nie potrafisz sobie pomoc….

Może warto spróbować inaczej?

Skorzystaj z porad ekspertów, którzy opierają swoją wiedzę na wiekowym doświadczeniu medycyny naturalnej i wiedza jak zdrowo i szybko schudnąć. Według nich, tajemnica zachowania zdrowia i urody, tkwi nie tylko w naszych genach, ale przede wszystkim zawarta jest w codziennym trybie życia. W rzeczywistości tylko od Ciebie zależy, jak długo pozostaniesz młoda, sprawna i zdrowa:

 • Nawet wtedy, gdy dużo pracujesz, zawsze znajdź czas na odpoczynek i zdrowy sen. Wypoczynek daje szansę na regenerację sił a sen jest najlepszym lekarstwem.
 • Bardzo ważne jest dotlenienie organizmu, korzystaj więc z przebywania, jak najczęściej na świeżym powietrzu. Wygospodaruj odrobinę czasu na codzienny, rodzinny spacer.
 • Pamiętaj, że podczas wysiłku fizycznego, nawet gimnastyki, marszu czy pływania zwiększa się wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które uśmierzają ból i natychmiast poprawiają Ci nastrój.
 • W trosce o kondycję Twojego ciała, korzystaj z masaży, niektóre z nich z powodzeniem możesz wykonywać sama. Masaż przynosi nie tylko ulgę zmęczonym mięśniom, poprawia również ukrwienie skóry.
 • Staraj się, aby prawidłowa pielęgnacja stała się nawykiem, gdyż tylko długotrwała i regularna przyniesie efekty.
 • Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na Twoje samopoczucie i zdrowie jest odżywianie. Nie oszukuj się, jeśli jesz nieprawidłowo, nieregularnie a co najgorsze zbyt obficie. Nie musisz od razu rezygnować z Twoich ulubionych potraw, powinnaś jednak pamiętać, że podstawą Twojego pożywienia muszą być warzywa i owoce. To one są bogatym źródłem szeregu substancji, które utrzymywać Cię będą w dobrej kondycji i spowolnią procesy starzenia.
 • Dbaj o odpowiedni poziom pH krwi i organizmu. Mając zakwaszony organizm nic nie zdziałasz .
 • W dobie zanieczyszczonego środowiska naturalnego i nagminnie stosowanej chemii, w spożywanej przez Ciebie żywności, jest wiele szkodliwych substancji – toksyn, które zalęgając w organizmie mogą być przyczyną wielu chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi. Obecnie preferowane są różnego rodzaju diety mające na celu ubytek wagi lecz pomijają dużo ważniejszy aspekt: usuwanie z organizmu zalegających toksyn i złogów. Ojciec medycyny – Hipokrates – pisał: „ Jeżeli ciało nie jest oczyszczone, to im bardziej będziesz je odżywiać, tym bardziej będziesz mu szkodzić”.
 • Sięgnij, więc do wiekowej metody medycyny naturalnej – postu leczniczego. Jest to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczenia. To jak operacja bez skalpela, usuwająca to co złe, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez organizm. W czasie trwania głodówki organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne, zużywając własne zasoby a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, jednym z dodatkowych efektów jest też redukcja wagi. Dla przykładu, w ciągu 11 dniowej kuracji pozwoli szybko schudnąć a utrata masy ciała może sięgnąć około 4-9 % początkowej wagi. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak kto przy głodówce ukierunkowany jest tylko na redukcję wagi ciała, ten nie docenia znaczenia i wartości tej terapii.Należy uświadomić sobie, że jej nadrzędnym celem jest:
  – odnowienie, oczyszczenie i odtrucie organizmu
  – odmłodzenie skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.

Jest to sprawdzony i uznany przez medycynę konwencjonalną sposób na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata . Przeprowadzanie krótkiego postu (1,2 lub 3 dniowego) może odbywać się w domu, jednak dłuższe kuracje (7-21 dniowe) muszą być przeprowadzane według określonych zasad, w odpowiednich warunkach i pod kontrolą lekarską. Czynniki te są istotne, ze względu na oczekiwane efekty końcowe. Dlatego bardzo popularną obecnie formą są zorganizowane wczasy odchudzające w górach połączone z odnową biologiczną, przeprowadzane w znanych uzdrowiskach, np.: w Dusznikach-Zdroju. Podstawą kuracji jest dieta oczyszczająca połączona z pielęgnacją, przeprowadzana w sprzyjających warunkach mikroklimatycznych i w oparciu o naturalne lecznicze wody mineralne. Tego typu jest właśnie turnus odchudzający w górach wypełniony ciekawymi wykładami, zabiegami i zajęciami np.: gimnastykami, spacerami, marszami, wycieczkami z przewodnikiem, jogą czy medytacją. To pełny a zarazem najszybszy sposób zapoznania się ze zdrowym trybem życia i gotowy przepis na jego kontynuację.

Zacznij już dziś dbać o swoje zdrowie.

Pamiętaj o sprawdzonym sposobie na zachowanie młodości i o radości.
Uśmiechaj się do siebie i całego świata.
Czego Tobie i sobie życzę

Dorota

×