Wczasy i turnusy odchudzające
Numer #1 w Polsce

Schudniesz, odpoczniesz, zadbasz o zdrowie i poprawisz kondycję.

Zapraszamy Cię na wyjątkowe i bardzo skuteczne wczasy i turnusy odchudzające, które od 20-lat organizujemy w górach, w Turystycznym Hrabstwie Sudetów. Pomogliśmy ponad 8 tysiącom uczestników. TERAZ CZEKAMY NA CIEBIE!
Będziesz gościem komfortowego Hotelu Bolero, położonego w samym sercu parku zdrojowego, cenionego uzdrowiska Dusznik-Zdrój. W podstawowej cenie proponujemy zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (pokoje 1-osobowe za dopłatą). Każdy z pokoi posiada łazienkę (z suszarką do włosów), wyposażony jest w telefon, lodówkę, białe ręczniki hotelowe. Dla rodzin i wspólnie przyjeżdżających osób dysponujemy także  większymi, 3 i 4-osobowymi pokojami.

Przyjeżdżając na wczasy i turnusy odchudzające nie musisz się martwić o parking, myśleć o godzinie przyjazdu i godzinie wyjazdu, gdyż u nas, wcześniejsze i późniejsze zakwaterowanie otrzymasz
BEZ ŻADNYCH DOPŁAT
:

 • przyjazd już od godziny 9:00;
 • późny wyjazd do godziny 18:00;
 • bezpłatne miejsce parkingowe;
 • bezpłatny dostęp do Wi-Fi w sali na parterze.

Wczasy i turnusy odchudzające
wyjątkowy i skuteczny program

Autorski i wielokrotnie nagradzany program

Przyjeżdżając do Dusznik-Zdroju na wczasy i turnusy odchudzające czeka na Ciebie skuteczny, autorski i wielokrotnie nagradzany całodzienny program aktywności, prowadzony przez 7-dni w tygodniu, także w soboty, w niedziele i w święta, od godziny 8:00 do godziny 19:00:

 • konsultacja lekarska oraz pomiary ciała
 • zajęcia z aqua-aerobiku w kompleksie „Słoneczne Termy” oddalonym od hotelu 2 minuty drogi pieszo (200 m). Bilet wstępu dodatkowo płatny:
 • codzienna gimnastyka poranna i regularne ćwiczenia fizyczne:
 • zajęcia ciało i umysł, pilates, stretching
 • zajęcia ruchowe: STEP, zajęcia z piłkami, aerobik
 • nauka tańca brzucha i  zajęcia latino-dance
 • codzienne, 40 minutowe poranne spacery z Nordic Walking
 • spacery ścieżkami zdrowia z Nordic Walking
 • marsze trasami krajobrazowymi
 • piesza wycieczka z przewodnikiem śladami Fryderyka Chopina
 • piesza wędrówka na Jamrozową Polanę – Centrum Polskiego Biathlonu, miejsca organizacji Mistrzostw Europy w Biathlonie w 2017 roku
 • dwudniowe ćwiczenia z jogi wraz z koncertem z misami i gongami

Wczasy i turnusy odchudzające
dieta oczyszczająca BIO

Dlaczego tak ważna jest w naszym życiu dieta oczyszczająca?
 • Zanieczyszczone środowisko, nieregularne bądź zbyt obfite odżywianie, stres i  wzmożony tryb życia to jedne z najważniejszych przyczyn powstawania chorób zwanych cywilizacyjnymi. Najgroźniejszymi z nich są: miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość czy schorzenia układu krążenia. Istnieje wiele metod przeciwdziałania tym chorobom, jednak najprostszą a w dalszym ciągu niedocenianą w Polsce jest dieta oczyszczająca. Dieta oczyszczająca lub wstrzemięźliwość w przyjmowaniu pokarmów zwana postem leczniczym to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczania. Celem tej diety jest detoks i głęboka odnowa biologiczna Twojego organizmu poprzez usunięcie z organizmu szkodliwych substancji (złogów i toksyn), które są główna przyczyną powstawania chorób cywilizacyjnych. Dieta oczyszczająca to jak operacja bez skalpela, usuwająca to co niepotrzebne, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez Twój organizm. W czasie trwania postu Twój organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne. Zużywa nagromadzone materiały i to ściśle według hierarchii ich ważności. W pierwszej kolejności wykorzystuje zapasy a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, oczyszcza się usuwając zbędne złogi i toksyny. Jednym z dodatkowych efektów jest redukcja wagi. Dla przykładu, 11-dniowa dieta oczyszczająca to utrata wagi ok.4- 8%. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów.  Ale dieta oczyszczająca to nie tylko redukcja wagi to pomoc dla Twojego zdrowia. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia kuracji jest właściwe przygotowanie organizmu (stosowanie lekkostrawnej diety). Kolejnym pamiętanie i ścisłe przestrzeganie jej reguł. Ostatnim zaś wychodzenie z okresu postu, co pozwoli na utrzymanie osiągniętych rezultatów. Dieta oczyszczająca jest sprawdzonym i uznawanym przez medycynę konwencjonalną sposobem na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata.
 • Proponowana dieta oczyszczająca BIOdieta  ryżowo-kaszowa BIO opiera się na przyjmowaniu wyłącznie gotowanych sauté (bez dodatków soli, bez sosów, bez owoców, warzyw ani żadnych mięs) różnego rodzaju ekologicznych kasz BIO (kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, pęczak) oraz ekologicznego ryżu BIO (biały, basmati, brązowy, jaśminowy). Uzupełniana jest o otręby, płatki owsiane, siemię lniane, ekologiczne i naturalne herbaty owocowe i herbaty ziołowe, wodę REDOX, wodę mineralną oraz cytryny. Jako dodatek słodzący zapewnimy Ci naturalny miód.
  Proponowana dieta oczyszczająca ma jednak BEZWZGLĘDNE PRZECIWSKAZANIA. Są nimi: cukrzyca na insulinie (typ I), czynna gruźlica, wszystkie choroby zakaźne, nowotworowe, choroby o charakterze genetycznym (wrodzonym), nadczynność tarczycy, niewydolność serca, nerek, wątroby i układu oddechowego, anoreksja, porfiria, głęboka depresja, ciąża oraz awitaminoza.

  • SPOTKANIA Z DIETETYKIEM – w trakcie turnusu uczestniczyć będziesz w dwóch ciekawych spotkaniach na temat diet i racjonalnego odżywiania – jak w prosty sposób możesz unikać błędów żywieniowych. Dowiesz się także jak bezpiecznie wyjść z diety i powrócić do zdrowego odżywiania po powrocie do domu.

   

Wczasy i turnusy odchudzające
profesjonalne masaże i zabiegi SPA

W cenie 11-dniowego pobytu otrzymasz profesjonalny pakiet zabiegów o wartości 490 zł!

By w pełni zaopiekować się Tobą, przygotowaliśmy dla Ciebie profesjonalne i wyjątkowe zabiegi odnowy biologicznej. Będąc w Centrum skorzystasz z zabiegów leczniczych, relaksacyjnych, wspomagających odchudzanie. Skorzystasz z profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej. Zabiegi są nieodzownym elementem każdej kuracji odnowy i kluczem do poprawy wyglądu i kondycji Twojego ciała. Podczas zabiegów zregenerujesz organizm, poprawisz system krążenia, rozluźnisz mięśnie i zlikwidujesz uczucie napięcia. Zmniejszysz występujące dolegliwości bólowe oraz zrelaksujesz się, odnajdziesz wewnętrzny spokój i pozbędziesz się stresu. Odzyskasz energię i “moc do przenoszenia gór”.

W celu zwiększenia oddziaływania zabiegów na Twoje ciało połączyliśmy je z metodami medycyny naturalnej, takimi jak: aromaterapia, fitoterapia, digitopresura i fitodrenaż. Połączenie to przyniosło rewelacyjne rezultaty, o których przekonasz się w Dusznikach…

WYBIERAJĄC TURNUS  z PAKIETEM ZABIEGÓW otrzymasz:

 • ZABIEG KOSMETYCZNY na twarz, okolice oczu i szyję, indywidualnie dobrany do potrzeb Twojej skóry wraz z pielęgnacyjnym zabiegiem na dłonie
 • MASAŻ LECZNICZY, w jednym z trzech wariantów:
  A).  trzy zabiegi 25-minutowe masażu leczniczego – przy rezerwacji i przyjeździe 1 osoby (pakiet MAXI)
  B).  pięć zabiegów 25-minutowych masażu leczniczego – przy rezerwacji i przyjeździe 2 i więcej osób (pakiet MAXI+)
  C).  trzy zabiegi 50-minutowe masażu leczniczego całego ciała – przy ponownym przyjeździe do Centrum (pakiet VIP).

Poza pakietem podstawowym  możesz skorzystać z szerokiej gamy profesjonalnej pielęgnacji  kosmetycznej twarzy i całego ciała oraz z różnego typu masaży:
– masaż leczniczy całego ciała i masaż częściowy
– masaż chińską bańką
– akupresura stóp
– masaż Ajurwedyjski
– masaż gorącymi: kamieniami, stemplami, świecą oraz czekoladą.

Wczasy i turnusy odchudzające
przykładowy dzień zajęć

>
8:00-8:40 poranny spacer z Nordic Walking
8:40 – 9:00 gimnastyka poranna
9:00 – 9:30 posiłek
9:30 – 11:15 Marsz z Nordic Walking trasą krajobrazową
11:50 – 13:10 Aquaaerobik na basenie – Gr. A
12:50 – 14:10 Aquaaerobik na basenie – Gr. B
14:00 – 14:30 posiłek
15:00 – 16:00 Popołudniowy spacer z Nordic Walking
16:10 – 16:50 Zajęcia aerobowe na sali – gr. 1
17:00 – 17:40 Zajęcia aerobowe na sali – gr. 2
17:00 – 17:55 Nauka tańca brzucha – gr. 1
18:00 – 18:30 posiłek
18:00 – 18:55 Nauka tańca brzucha – gr. 2
20:30 – 20:45 Pokaz kolorowej fontanny (od maja do października)

Wczasy i turnusy odchudzające
zalecenia przed przyjazdem

NA TURNUS ZAPAKUJ:

 • dwie pary wygodnego obuwia (lub jedną parę butów nieprzemakalnych) na wyjścia w teren,
 • wygodną odzież na wyjścia w teren,
 • dres lub odzież do ćwiczeń na zewnątrz,
 • mały plecak na butelkę wody na marsze i wędrówki,
 • kurtkę przeciwdeszczową,
 • strój i obuwie sportowe na zajęcia w sali,
 • na basen: strój kąpielowy, klapki, dwa ręczniki kąpielowe,
 • szlafrok,
 • dobry humor.

PRZYGOTUJ SIĘ DO DIETY:

Jeśli chcesz osiągnąć zamierzone rezultaty musisz przestrzegać pewnych zasad. Efekty końcowe w dużym stopniu zależą od Twojej dyscypliny i  samozaangażowania oraz przygotowania Twojego organizmu do rozpoczęcia diety.

Dlatego na 10 dni przed przyjazdem do Centrum zalecamy:

  •  wyklucz z jadłospisu cukier i słodycze
  • ogranicz spożywanie mięsa i potraw mięsnych,
  • komponuj dietę zwłaszcza z warzyw i owoców oraz kaszy i ryżu,
  • ogranicz spożywanie nabiału i tłuszczów,
  • pieczywo jasne zastąp ciemnym,
  • ogranicz kawę i czarną herbatę,
  • unikaj słodzonych napojów i ogranicz alkohol,
  • pij wodę mineralną (co najmniej 2 litry dziennie) , naturalne soki warzywno-owocowe, herbaty ziołowe i owocowe
  • jeśli musisz herbaty słodź miodem,
  • w przeddzień i w dzień przyjazdu jedz tylko same warzywa i owoce.

Dalej się wahasz? Przeczytaj poniższe artykuły:

Wczasy i turnusy odchudzające w górach

Dla wielu osób najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu to aktywny wypoczynek, dla innych relaks, odpoczynek, relaks. Są też i tacy, dla których to aktywne wczasy i turnusy odchudzające stanowią idealny sposób na urlop. Dlaczego?
Wczasy i turnusy odchudzające łączą aktywny wypoczynek, relaks, “naładowanie akumulatorów” oraz zrzucenie zbędnych kilogramów w trakcie jednego urlopu. Brzmi niesamowicie?
Spróbuj a przekonasz się, że wczasy odchudzające to urlop, który stanie się także Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu!


Zacznijmy jednak od początku…

Czym są i na czym oparte są wczasy i turnusy odchudzające?
Każdy, kto myśli, że ich celem jest jedynie ubytek wagi jest w wielkim błędzie! Na wczasy i turnusy odchudzające przyjeżdżają także szczupłe osoby, gdyż takie wczasy umożliwiają przeprowadzenie oczyszczenia organizmu z zalegających toksyn czy złogów. Dodatkowo odpowiednio przygotowany program stwarza możliwości rozpoczęcia odnowy biologicznej, poprawy zdrowia oraz kondycji fizycznej. Brzmi zachęcająco? A to dopiero klika zalet takiego wypoczynku…

I tu pojawia się pierwszy problem – łatwo powiedzieć, ale jak wybrać te najatrakcyjniejsze wczasy i turnusy odchudzające, pośród tak wielu ofert?
Polecam szybki i łatwy, ale co najważniejsze SPRAWDZONY SPOSÓB.
Czasopisma zajmujące się rankingami produktów z wielu dziedzin życia, np.: RTV i AGD czy nawet oceny kosmetyków stosują dwa kryteria:

 1. NAJATRAKCYJNIEJSZA OFERTA (największe, najciekawsze oferty) – ale przy ocenie nie brana jest jej CENA oraz
 2. NAJBARDZIEJ KORZYSTNY WYBÓR – (stosunek zalet oferty do jej ceny).

Stojąc przed wyborem, podświadomie kierujesz się tymi dwiema zasadami, jednak tym razem spróbuj wykorzystać je świadomie.
Idealne rozwiązanie to najbogatsza i najciekawsza oferta, która jest też najbardziej korzystną. I takiej szukasz!
Decydując się na wczasy i turnusy odchudzające i spędzając na nich powyżej 8-dni musisz pomyśleć o ich programie… Nie lubisz przecież całymi godzinami przesiadywać przed telewizorem podczas urlopu. Wolisz, aby cały czas coś się działo, nawet wtedy gdy już nie masz na to już siły lub ochoty.
Dlatego atrakcyjność oferowanego programu w stosunku do jego ceny powinna być parametrem decydującym o Twoim wyborze. Kierując się tym parametrem możesz śmiało porównywać napotkane oferty i co najważniejsze nie popełnisz błędu!

Pamiętaj, nie porównuj tylko cen – to za mało.
Dlaczego?
Bardzo często wysoka cena NIE ZWIĄZANA jest z atrakcyjnym programem ale wynika tylko z pobytu w luksusowym hotelu.


Idealny przykład:
Przeglądając internet szukając urlopu napotykasz na reklamę: “14-dniowe aktywne wczasy i turnusy odchudzające z zajęciami i zabiegami w rewelacyjnej cenie 1500 zł”.
Myślisz – super oferta. Jednak ponownie patrząc na cenę zaczynasz się zastanawiać czy to uczciwa propozycja i tak niska cena może to zagwarantować. 14 dni pobytu i wszystko w cenie za 1500 zł… Czy to możliwe? I stajesz przed wyborem zaryzykować czy nie?
Oczywiście wiesz, że taka oferta jest niemożliwa do spełnienia. Są jednak osoby, która zaryzykują i zdecydują się z niej skorzystać.
Niestety, dopiero po przyjeździe przekonują się, że reklama bardzo odbiega od rzeczywistości. Dowiadują się, że:

– atrakcyjny program to jedne zajęcia w ciągu dnia,

– w weekendy nikt z personelu nie pracuje i musisz sama/sam znaleźć sobie zajęcie,

– wielu z obiecanych rzeczy po prostu nie ma lub za każdą z nich musisz dopłacić,

– obiecany luksusowy hotel to zwykły ośrodek,

– a cały reklamowany pakiet zabiegów to w rzeczywistości jeden 15 minutowy masaż.

Zgodnie z przysłowiem “Mądry Polak po szkodzie”, ale co z tego, kiedy pieniądze i urlop zmarnowane.

Czy możesz wykluczyć taką sytuacje?

Oczywiście że TAK !!! Szukając wczasy i turnusy odchudzające:

 • spytaj o doświadczenie kadry i ośrodka w prowadzeniu tego typu wczasów (czas organizacji turnusów, liczebność uczestników).
 • sprawdź lokalizację obiektu. Kameralne i atrakcyjne położenie zapewni Ci dodatkowe możliwości i brak sezonowości.
 • sprawdź, co rzeczywiście zawarte jest w cenie. Zawsze wymagaj przesyłania pełnej, szczegółowej oferty wraz z cennikiem. Zapytaj o dodatkowe opłaty, jak np.: opłata uzdrowiskowa, biletów wstępu, itp. – dzięki temu będziesz znać całkowity koszt urlopu.
 • po poznaniu oferty, sprawdź galerię zdjęć uczestników. Im bogatsza i ciekawsza – tym wiarygodniejsza i tym samym masz większą pewność, że trafisz pod właściwy adres.
 • następnie odwiedź firmowy profil Facebook.
 • znajdź wiarygodne opinie uczestników, uważaj na sponsorowane i nieuczciwe fora internetowe
 • sprawdź czy zajęcia prowadzone są przez 7 dni w tygodniu, także w niedziele i w dni świąteczne? To szczególnie ważne przy planowaniu np.: majówki czy pobytu obejmującego święta i dni wolne od pracy. Wtedy masz pewność, że nie stracisz żadnego dnia ze swojego pobytu!
 • spytaj czy w ośrodku czeka na Ciebie całodzienny program? Ile zawiera zajęć i czy poszczególne zajęcia prowadzone są przez różnych instruktorów? (Unikaj Pani Krysi czy Pana Marka, którzy prowadzą gimnastyki, aerobiki, marsze, masaże, jogę i wycieczki – nikt nie jest doskonały i wszechstronny a w przypadku kontuzji “człowieka orkiestry” pozostanie Ci tylko siedzenie w pokoju).
 • czy instruktorzy posiadają odpowiednie przeszkolenia?
 • czy w trakcie pobytu będziesz pod opieką dietetyka?
 • czy podczas pobytu dietetyk przygotuje Cię na wyjście z diety i powrót do normalnego odżywiania po powrocie do domu?
 • czy będziesz pod opieką personelu, instruktorów, fizjoterapeutów, animatora dbających o Twój całodzienny komfort (nie mylić z pracownikami recepcji)?
 • czy proponowane marsze, wędrówki, rzeczywiście prowadzone są przez instruktorów?
 • zapytaj o zabiegi? Na jakim poziomie cenowym kształtują się zabiegi dodatkowe?
 • szczególnie ważne jeśli myślisz o zabiegach pielęgnacyjnych – na jakich markach kosmetycznych pracuje gabinet kosmetyczny?
 • czy możesz liczyć na dodatkowe (oczywiście tylko pozytywne) atrakcje i niespodzianki?

To część z najistotniejszych pytań.
Spytaj o nie, a GWARANTUJĘ Ci, że nigdy nie popełnisz błędu przy wyborze najkorzystniejszej oferty.

Skąd to wiem?

Nauczyłam się tego przez 20-lat prowadzenia wczasów, dlatego wiem co jest naprawdę ważne i czego naprawdę Ci potrzeba.

Dlatego z całą odpowiedzialnością serdecznie zapraszam Cię na wyjątkowe, autorskie i wielokrotnie nagradzane aktywne wczasy i turnusy odchudzające w Turystycznym Hrabstwie Sudetów w Dusznikach Zdroju. To luksus i wypoczynek, w przystępnej cenie na który Cię stać!  W trakcie pobytu m.in.: odkryjesz najciekawszy w Polsce całodzienny program zajęć. Jako jedyni w Polsce nasze zajęcia prowadzimy codziennie, także w soboty, niedzielę i święta od godziny 8:00 do godziny 19:00. W programie czeka na Ciebie m.in.: Nordic Walking, gimnastyka, spacery i marsze, nauka tańca brzucha, latinodance, joga, aqua-aerobik i przeróżne zajęcia aerobowe, zajęcia body&mini oraz zabiegi SPA oparte na wyjątkowych liniach kosmetycznych w bardzo przystępnych cenach.

Do zobaczenia w Dusznikach…

Dorota Chodorowska
Właściciel Centrum NATURA

Aktywne wczasy i turnusy odchudzające w górach - sprawdź!

Jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, brakuje Ci sił i opuścił Cię humor?

Większość z nas tak się czuje, ponieważ jesteśmy zapracowani, zestresowani i nie mamy czasu dla samych siebie. Życie gna Cię do przodu i ciągle wyznacza nowe cele. O zdrowiu myślisz dopiero wtedy, gdy Twój organizm nie pozwala już na dłuższą eksploatację. Szukasz odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? Wmawiasz sobie, ze przecież odżywiasz się regularnie, śpisz wystarczająco długo i czasami dla zdrowia wchodzisz po schodach zamiast wsiąść do windy.  Ale to za mało…

Bywają dni, kiedy postanawiasz zrobić coś Tylko dla siebie. Zaczynasz szukać rozwiązań – gotowej recepty – jak szybko schudnąć i zdrowo żyć. Wokół kłębią się informacje na ten temat, jednak spośród wielu informacji nie potrafisz wybrać istotnych dla siebie.

Kolejno stosujesz wszystkie diety podsuwane przez znajomych. Chcąc poprawić kondycje fizyczną, zaczynasz od forsownych ćwiczeń, które nadwyrężają Twoje mięsnie i szybko zniechęcają do ich kontynuowania. Wydajesz ostatnie pieniądze na środki, które choć w niewielkim stopniu mogą przyczynić się do ubytku Twojej wagi i pomoże skutecznie i szybko schudnąć a także poprawić stan Twojego zdrowia czy urody.
W rezultacie wpadasz w błędne koło i przyzwyczajasz się do złego samopoczucia, zdenerwowania czy bólu głowy. Nie potrafisz sobie pomoc….

Może warto spróbować inaczej?

Skorzystaj z porad ekspertów, którzy opierają swoją wiedzę na wiekowym doświadczeniu medycyny naturalnej i wiedza jak zdrowo i szybko schudnąć. Według nich, tajemnica zachowania zdrowia i urody, tkwi nie tylko w naszych genach, ale przede wszystkim zawarta jest w codziennym trybie życia. W rzeczywistości tylko od Ciebie zależy, jak długo pozostaniesz młoda, sprawna i zdrowa.

 • Nawet wtedy, gdy dużo pracujesz, zawsze znajdź czas na odpoczynek i zdrowy sen. Wypoczynek daje szansę na regenerację sił a sen jest najlepszym lekarstwem.
 • Bardzo ważne jest dotlenienie organizmu, korzystaj więc z przebywania, jak najczęściej na świeżym powietrzu. Wygospodaruj odrobinę czasu na codzienny, rodzinny spacer.
 • Pamiętaj, że podczas wysiłku fizycznego, nawet gimnastyki, marszu czy pływania zwiększa się wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które uśmierzają ból i natychmiast poprawiają Ci nastrój.
 • W trosce o kondycję Twojego ciała, korzystaj z masaży, niektóre z nich z powodzeniem możesz wykonywać sama. Masaż przynosi nie tylko ulgę zmęczonym mięśniom, poprawia również ukrwienie skóry.
 • Zwróć uwagę na aromaterapię, wybierz olejek eteryczny i wykorzystuj go do masaży, inhalacji czy kąpieli – to rewelacyjnie zadziała na Twoje zmysły. Pamiętaj jednak, aby kąpiel nie była zbyt gorąca i zakończ ją chłodnym prysznicem.
 • Nie torturuj swojej skóry, nadmiernie opalając się. Pamiętaj o regularnej higienie i pielęgnacji. Sięgaj po kosmetyki odpowiednio dobrane do rodzaju i kondycji Twojej skóry. Staraj się, aby prawidłowa pielęgnacja stała się nawykiem, gdyż tylko długotrwała i regularna przyniesie efekty.
 • Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na Twoje samopoczucie i zdrowie jest odżywianie. Nie oszukuj się, jeśli jesz nieprawidłowo, nieregularnie a co najgorsze zbyt obficie. Nie musisz od razu rezygnować z Twoich ulubionych potraw, powinnaś jednak pamiętać, że podstawą Twojego pożywienia muszą być warzywa i owoce. To one są bogatym źródłem szeregu substancji, które utrzymywać Cię będą w dobrej kondycji i spowolnią procesy starzenia.
 • Dbaj o odpowiedni poziom pH krwi i organizmu. Mając zakwaszony organizm nic nie zdziałasz .
 • W dobie zanieczyszczonego środowiska naturalnego i nagminnie stosowanej chemii, w spożywanej przez Ciebie żywności, jest wiele szkodliwych substancji – toksyn, które zalęgając w organizmie mogą być przyczyną wielu chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi. Obecnie preferowane są różnego rodzaju diety mające na celu ubytek wagi lecz pomijają dużo ważniejszy aspekt: usuwanie z organizmu zalegających toksyn i złogów. Ojciec medycyny – Hipokrates – pisał: „ Jeżeli ciało nie jest oczyszczone, to im bardziej będziesz je odżywiać, tym bardziej będziesz mu szkodzić”.
 • Sięgnij, więc do wiekowej metody medycyny naturalnej – postu leczniczego. Jest to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczenia. To jak operacja bez skalpela, usuwająca to co złe, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez organizm. W czasie trwania głodówki organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne, zużywając własne zasoby a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, jednym z dodatkowych efektów jest też redukcja wagi. Dla przykładu, w ciągu 11 dniowej kuracji pozwoli szybko schudnąć a utrata masy ciała może sięgnąć około 4-9 % początkowej wagi. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak kto przy głodówce ukierunkowany jest tylko na redukcję wagi ciała, ten nie docenia znaczenia i wartości tej terapii.Należy uświadomić sobie, że jej nadrzędnym celem jest:
  – odnowienie, oczyszczenie i odtrucie organizmu
  – odmłodzenie skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.

Jest to sprawdzony i uznany przez medycynę konwencjonalną sposób na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata . Przeprowadzanie krótkiego postu (1,2 lub 3 dniowego) może odbywać się w domu, jednak dłuższe kuracje (7-21 dniowe) muszą być przeprowadzane według określonych zasad, w odpowiednich warunkach i pod kontrolą lekarską. Czynniki te są istotne, ze względu na oczekiwane efekty końcowe. Dlatego bardzo popularną obecnie formą są zorganizowane wczasy odchudzające w górach połączone z odnową biologiczną, przeprowadzane w znanych uzdrowiskach, np.: w Dusznikach-Zdroju. Podstawą kuracji jest dieta oczyszczająca połączona z pielęgnacją, przeprowadzana w sprzyjających warunkach mikroklimatycznych i w oparciu o naturalne lecznicze wody mineralne. Tego typu wczasy odchudzające wypełnione są ciekawymi wykładami, zabiegami i zajęciami np.: gimnastykami, spacerami, marszami, wycieczkami z przewodnikiem, jogą czy medytacją. To pełny a zarazem najszybszy sposób zapoznania się ze zdrowym trybem życia i gotowy przepis na jego kontynuację.

Zacznij już dziś dbać o swoje zdrowie.
Pamiętaj o sprawdzonym sposobie na zachowanie młodości i o radości.
Uśmiechaj się do siebie i całego świata.
Czego Tobie i sobie życzę

Dorota