Wczasy odchudzające w górach

Aktywny wypoczynek kojarzony jest przede wszystkim z ruchem na świeżym powietrzu lub krótkim wyjazdem w plener. Ale dla wielu z nas, aktywny wypoczynek to urlop a WCZASY ODCHUDZAJĄCE w GÓRACH, są tego najlepszym przykładem. Dlaczego?

Wczasy odchudzające w górach stanowią idealny przykład połączenia dbałości o zdrowie, z dbałością o kondycję i samopoczucie.

Wczasy odchudzające w górach łączą atrakcyjny wypoczynek w pięknej scenerii, relaks i “naładowanie akumulatorów” oraz zrzucenie zbędnych kilogramów w trakcie jednego urlopu. Brzmi niesamowicie? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że wczasy odchudzające w górach to urlop, który być może stanie się także Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu!

Zacznijmy jednak od początku…

Czym są i na czym oparte są wczasy odchudzające górach?

Wczasy odchudzające w górach przede wszystkim kojarzone są z ubytkiem wagi w otoczeniu pięknych, górskich krajobrazów.
Oczywiście, otoczenie całkowicie się zgadza, lecz na wczasy odchudzające przyjeżdżają także szczupłe osoby. Dlaczego? Ponieważ wczasy odchudzające to także rodzaj wczasów zdrowotnych, umożliwiają przeprowadzenie diety oczyszczającej, która w naturalny sposób oczyszcza nasz organizmu z zalegających toksyn i złogów. A detoks organizmu jest potrzebny nam wszystkim! Co więcej, odpowiednio przygotowany program pobytu gwarantuje poprawę zdrowia i kondycji fizycznej oraz rozpoczęcie głęboko pojętej odnowy biologicznej.
Brzmi zachęcająco?A to dopiero klika zalet takiego wypoczynku…

Łatwo powiedzieć, ale jak wybrać te najatrakcyjniejsze wczasy odchudzające, pośród tak wielu ofert?

Polecam szybki i łatwy, ale co najważniejsze SPRAWDZONY SPOSÓB. Czasopisma zajmujące się rankingami produktów z wielu dziedzin życia, np.: RTV i AGD czy nawet oceny kosmetyków stosują dwa kryteria:
 1. wczasy odchudzające – najatrakcyjniejsza oferta (największe, najciekawsze możliwości oferty) – czy ocenie nie brana pod uwagę jej cena oraz
 2. wczasy odchudzające – najbardziej korzystny wybór – (stosunek zalet oferty do jej ceny).
Stojąc przed wyborem, podświadomie kierujesz się tymi dwiema zasadami, jednak tym razem spróbuj wykorzystać je świadomie. Idealne rozwiązanie najbogatsza, ciekawsza oferta jest jednocześnie najbardziej korzystną. I takiej szukasz. Decydując się na wczasy odchudzające w górach i spędzając na nich powyżej 8 dni musisz pomyśl o ich programie…Nie lubisz przecież całymi godzinami przesiadywać przed telewizorem podczas urlopu. Wolisz, aby cały czas coś się działo, nawet wtedy gdy już nie masz na to już siły lub ochoty. Dlatego atrakcyjność oferowanego programu w stosunku do jego ceny powinna być parametrem decydującym o Twoim wyborze. Kierując się tym parametrem możesz śmiało porównywać napotkane oferty i co najważniejsze nie popełnisz błędu!
Pamiętaj, nie porównuj tylko cen – to za mało. Dlaczego?
Bardzo często wysoka cena wynika tylko z pobytu w luksusowym hotelu.

Idealny przykład - wczasy odchudzające w górach

Przeglądając internet szukając wczasów napotykasz na reklamę: “14-dniowe wczasy odchudzające w górach z zajęciami i zabiegami w rewelacyjnej cenie 1500 zł”.
Myślisz super oferta! Jednak ponownie patrząc na cenę zaczynasz się zastanawiać czy to uczciwa propozycja i tak niska cena może to zagwarantować. 14 dni, wszystko w cenie za 1600 zł… czy to możliwe?
 I stajesz przed wyborem zaryzykować czy nie?

Oczywiście podświadomie wiesz, że ta oferta jest niemożliwa do spełnienia. Ale są takie osoby, które zaryzykują i zdecydują się z niej skorzystać.
Niestety dopiero po przyjeździe przekonują się, że reklama bardzo odbiega od rzeczywistości i niestety:

 • atrakcyjny program to jedne zajęcia w ciągu dnia
 • w weekendy nikt z personelu nie pracuje i musisz sam znaleźć sobie zajęcie
 • wielu z darmowych rzeczy po prostu nie ma lub za każdą z nich musisz dopłacić
 • obiecany luksusowy hotel to zwykły ośrodek
 • a reklamowany pakiet zabiegów to w rzeczywistości jeden 15 minutowy masaż.

Zgodnie z przysłowiem “Mądry Polak po szkodzie”, ale co z tego, jeśli pieniążki i urlop zmarnowane.

Czy możesz wykluczyć taką sytuacje, oczywiście że TAK !!!

Szukając wczasy odchudzające w górach:

 • spytaj o doświadczenie kadry i ośrodka w prowadzeniu tego typu wczasów (od ilu lat prowadzą wczasy odchudzające, ile zorganizowali turnusów, jaka  jest liczebność uczestników).
 • sprawdź czy napewno jedziesz w krajobraz górski.
 • sprawdź lokalizację obiektu. Atrakcyjne położenie zapewni Ci dodatkowe możliwości i brak sezonowości.
 • porównuj, co rzeczywiście zawarte jest w cenie. Zawsze wymagaj przesyłania pełnej, szczegółowej oferty wraz z cennikiem. Zapytaj o dodatkowe opłaty, jak np.: opłata uzdrowiskowa, biletów wstępu, itp. – dzięki temu będziesz znać całkowity koszt urlopu.
 • znając proponowaną ofertę, sprawdź galerię zdjęć uczestników i jej aktualizację. Im bogatsza i ciekawsza – tym wiarygodniejsza i tym samym masz większą pewność, że trafisz pod właściwy adres.
 • następnie odwiedź profil Facebook
 • odnajdź wiarygodne opinie uczestników, uważaj na nieuczciwe fora internetowe
 • spytaj czy zajęcia prowadzone są przez 7 dni w tygodniu, także w niedziele i w dni świąteczne? To szczególnie ważne przy planowaniu np.: majówki czy pobytu obejmującego święta i dni wolne od pracy. Wtedy masz pewność, że nie stracisz żadnego dnia pobytu!
 • spytaj czy w ośrodku czeka na Ciebie całodzienny program? Ile zawiera zajęć i czy poszczególne zajęcia prowadzone są przez różnych instruktorów? (Unikaj Pani Krysi czy Pana Marka, którzy prowadzą gimnastyki, aerobiki, marsze, masaże, jogę i wycieczki – nikt nie jest doskonały i wszechstronny a w przypadku kontuzji “człowieka orkiestry” pozostanie Ci znów tylko siedzenie w pokoju).
 • czy instruktorzy posiadają odpowiednie przeszkolenia?
 • czy w trakcie pobytu będziesz pod opieką dietetyka?
 • czy podczas pobytu dietetyk przygotuje Cię na wyjście z diety i powrót do normalnego odżywiania po powrocie do domu?
 • czy będziesz pod opieką personelu, instruktorów, fizjoterapeutów, animatora dbających o Twój całodzienny komfort (nie mylić z pracownikami recepcji)?
 • czy proponowane marsze, wędrówki, rzeczywiście prowadzone są przez instruktorów?
 • zapytaj o promocyjne zabiegi? Na jakim poziomie cenowym kształtują się zabiegi dodatkowe?
 • szczególnie ważne jeśli myślisz o zabiegach pielęgnacyjnych – na jakich markach kosmetycznych pracuje gabinet kosmetyczny?
 • czy możesz liczyć na dodatkowe (oczywiście tylko pozytywne) atrakcje i niespodzianki?
To część z najistotniejszych pytań.  Spytaj o nie, a GWARANTUJĘ Ci, że nigdy nie popełnisz błędu przy wyborze najkorzystniejszej oferty. Skąd to wiem? Nauczyłam się tego przez 20-lat prowadzenia wczasów, dlatego wiem co jest naprawdę ważne i czego naprawdę Ci potrzeba.

Zaproszenie na wczasy odchudzające w górach

Zapraszam Cię na wyjątkowe, autorskie i wielokrotnie nagradzane aktywne wczasy odchudzające w Turystycznym Hrabstwie Sudetów w Dusznikach Zdroju. Wczasy odchudzające w Centrum Natura to luksus i wypoczynek, w przystępnej cenie, na który Cię stać!  W trakcie pobytu w Dusznikach  odkryjesz najciekawszy w Polsce całodzienny program zajęć. Jako jedyni w Polsce nasze zajęcia prowadzimy codziennie, także w soboty, niedzielę i święta od godziny 8:00 do godziny 20:00. W programie czeka na Ciebie m.in.: każdego dnia Nordic Walking, gimnastyka, spacery i marsze, nauka tańca brzucha, latinodance, joga, aqua-aerobik i przeróżne zajęcia aerobowe, zajęcia body&mind  oraz zabiegi kosmetyczne SPA oparte na wyjątkowych liniach kosmetycznych.
Do zobaczenia w Dusznikach…
Dorota
wczasy odchudzające w górach - nordic walking

Wczasy odchudzające w górach - droga do Twojego sukcesu!

Jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, brakuje Ci sił i opuścił Cię humor?

Większość z nas tak się czuje, ponieważ jesteśmy zapracowani, zestresowani i nie mamy czasu dla samych siebie. Życie gna Cię do przodu i ciągle wyznacza nowe cele. O zdrowiu myślisz dopiero wtedy, gdy Twój organizm nie pozwala już na dłuższą eksploatację. Szukasz odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? Wmawiasz sobie, ze przecież odżywiasz się regularnie, śpisz wystarczająco długo i czasami dla zdrowia wchodzisz po schodach zamiast wsiąść do windy.  Ale to za mało…

Bywają dni, kiedy postanawiasz zrobić coś Tylko dla siebie. Zaczynasz szukać rozwiązań – gotowej recepty – jak szybko schudnąć i zdrowo żyć. Wokół kłębią się informacje na ten temat, jednak spośród wielu informacji nie potrafisz wybrać istotnych dla siebie.

Kolejno stosujesz wszystkie diety podsuwane przez znajomych. Chcąc poprawić kondycje fizyczną, zaczynasz od forsownych ćwiczeń, które nadwyrężają Twoje mięsnie i szybko zniechęcają do ich kontynuowania. Wydajesz ostatnie pieniądze na środki, które choć w niewielkim stopniu mogą przyczynić się do ubytku Twojej wagi i pomoże skutecznie i szybko schudnąć a także poprawić stan Twojego zdrowia czy urody.
W rezultacie wpadasz w błędne koło i przyzwyczajasz się do złego samopoczucia, zdenerwowania czy bólu głowy. Nie potrafisz sobie pomoc….

Może warto spróbować inaczej?

Skorzystaj z porad ekspertów, którzy opierają swoją wiedzę na wiekowym doświadczeniu medycyny naturalnej i wiedza jak zdrowo i szybko schudnąć. Według nich, tajemnica zachowania zdrowia i urody, tkwi nie tylko w naszych genach, ale przede wszystkim zawarta jest w codziennym trybie życia. W rzeczywistości tylko od Ciebie zależy, jak długo pozostaniesz młoda, sprawna i zdrowa.

 • Nawet wtedy, gdy dużo pracujesz, zawsze znajdź czas na odpoczynek i zdrowy sen. Wypoczynek daje szansę na regenerację sił a sen jest najlepszym lekarstwem.
 • Bardzo ważne jest dotlenienie organizmu, korzystaj więc z przebywania, jak najczęściej na świeżym powietrzu. Wygospodaruj odrobinę czasu na codzienny, rodzinny spacer.
 • Pamiętaj, że podczas wysiłku fizycznego, nawet gimnastyki, marszu czy pływania zwiększa się wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które uśmierzają ból i natychmiast poprawiają Ci nastrój.
 • W trosce o kondycję Twojego ciała, korzystaj z masaży, niektóre z nich z powodzeniem możesz wykonywać sama. Masaż przynosi nie tylko ulgę zmęczonym mięśniom, poprawia również ukrwienie skóry.
 • Zwróć uwagę na aromaterapię, wybierz olejek eteryczny i wykorzystuj go do masaży, inhalacji czy kąpieli – to rewelacyjnie zadziała na Twoje zmysły. Pamiętaj jednak, aby kąpiel nie była zbyt gorąca i zakończ ją chłodnym prysznicem.
 • Nie torturuj swojej skóry, nadmiernie opalając się. Pamiętaj o regularnej higienie i pielęgnacji. Sięgaj po kosmetyki odpowiednio dobrane do rodzaju i kondycji Twojej skóry. Staraj się, aby prawidłowa pielęgnacja stała się nawykiem, gdyż tylko długotrwała i regularna przyniesie efekty.
 • Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na Twoje samopoczucie i zdrowie jest odżywianie. Nie oszukuj się, jeśli jesz nieprawidłowo, nieregularnie a co najgorsze zbyt obficie. Nie musisz od razu rezygnować z Twoich ulubionych potraw, powinnaś jednak pamiętać, że podstawą Twojego pożywienia muszą być warzywa i owoce. To one są bogatym źródłem szeregu substancji, które utrzymywać Cię będą w dobrej kondycji i spowolnią procesy starzenia.
 • Dbaj o odpowiedni poziom pH krwi i organizmu. Mając zakwaszony organizm nic nie zdziałasz .
 • W dobie zanieczyszczonego środowiska naturalnego i nagminnie stosowanej chemii, w spożywanej przez Ciebie żywności, jest wiele szkodliwych substancji – toksyn, które zalęgając w organizmie mogą być przyczyną wielu chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi. Obecnie preferowane są różnego rodzaju diety mające na celu ubytek wagi lecz pomijają dużo ważniejszy aspekt: usuwanie z organizmu zalegających toksyn i złogów. Ojciec medycyny – Hipokrates – pisał: „ Jeżeli ciało nie jest oczyszczone, to im bardziej będziesz je odżywiać, tym bardziej będziesz mu szkodzić”.
 • Sięgnij, więc do wiekowej metody medycyny naturalnej – postu leczniczego. Jest to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczenia. To jak operacja bez skalpela, usuwająca to co złe, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez organizm. W czasie trwania głodówki organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne, zużywając własne zasoby a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, jednym z dodatkowych efektów jest też redukcja wagi. Dla przykładu, w ciągu 11 dniowej kuracji pozwoli szybko schudnąć a utrata masy ciała może sięgnąć około 4-9 % początkowej wagi. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak kto przy głodówce ukierunkowany jest tylko na redukcję wagi ciała, ten nie docenia znaczenia i wartości tej terapii.Należy uświadomić sobie, że jej nadrzędnym celem jest:
  – odnowienie, oczyszczenie i odtrucie organizmu
  – odmłodzenie skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.

Jest to sprawdzony i uznany przez medycynę konwencjonalną sposób na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata . Przeprowadzanie krótkiego postu (1,2 lub 3 dniowego) może odbywać się w domu, jednak dłuższe kuracje (7-21 dniowe) muszą być przeprowadzane według określonych zasad, w odpowiednich warunkach i pod kontrolą lekarską. Czynniki te są istotne, ze względu na oczekiwane efekty końcowe. Dlatego bardzo popularną obecnie formą są zorganizowane wczasy odchudzające w górach połączone z odnową biologiczną, przeprowadzane w znanych uzdrowiskach, np.: w Dusznikach-Zdroju. Podstawą kuracji jest dieta oczyszczająca połączona z pielęgnacją, przeprowadzana w sprzyjających warunkach mikroklimatycznych i w oparciu o naturalne lecznicze wody mineralne. Tego typu wczasy odchudzające wypełnione są ciekawymi wykładami, zabiegami i zajęciami np.: gimnastykami, spacerami, marszami, wycieczkami z przewodnikiem, jogą czy medytacją. To pełny a zarazem najszybszy sposób zapoznania się ze zdrowym trybem życia i gotowy przepis na jego kontynuację.

Zacznij już dziś dbać o swoje zdrowie.
Pamiętaj o sprawdzonym sposobie na zachowanie młodości i o radości.
Uśmiechaj się do siebie i całego świata.
Czego Tobie i sobie życzę

Dorota

Jedna odpowiedź

×