Skip to content Skip to footer

Wczasy odchudzające w górach

Aktywny wypoczynek kojarzony jest przede wszystkim z ruchem na świeżym powietrzu lub krótkim wyjazdem w plener. Ale dla wielu z nas, aktywny wypoczynek to urlop a WCZASY ODCHUDZAJĄCE w GÓRACH, są tego najlepszym przykładem. Dlaczego?

Wczasy odchudzające w górach stanowią idealny przykład połączenia dbałości o zdrowie, z dbałością o kondycję i samopoczucie. Wczasy odchudzające w górach łączą atrakcyjny wypoczynek w pięknej scenerii, relaks i „naładowanie akumulatorów” oraz zrzucenie zbędnych kilogramów w trakcie jednego urlopu. Brzmi niesamowicie? Przeczytaj artykuł i przekonaj się, że wczasy odchudzające w górach to urlop, który być może stanie się także Twoją ulubioną formą spędzania wolnego czasu!

Zacznijmy jednak od początku…

Czym są i na czym oparte są wczasy odchudzające górach?

Wczasy odchudzające w górach przede wszystkim kojarzone są z ubytkiem wagi w otoczeniu pięknych, górskich krajobrazów.
Oczywiście, otoczenie całkowicie się zgadza, lecz na wczasy odchudzające przyjeżdżają także szczupłe osoby. Dlaczego? Ponieważ wczasy odchudzające to także rodzaj wczasów zdrowotnych, umożliwiają przeprowadzenie diety oczyszczającej, która w naturalny sposób oczyszcza nasz organizmu z zalegających toksyn i złogów. A detoks organizmu jest potrzebny nam wszystkim! Co więcej, odpowiednio przygotowany program pobytu gwarantuje poprawę zdrowia i kondycji fizycznej oraz rozpoczęcie głęboko pojętej odnowy biologicznej.
Brzmi zachęcająco?A to dopiero klika zalet takiego wypoczynku…

Łatwo powiedzieć, ale jak wybrać te najatrakcyjniejsze wczasy odchudzające, pośród tak wielu ofert?

Polecam szybki i łatwy, ale co najważniejsze SPRAWDZONY SPOSÓB. Czasopisma zajmujące się rankingami produktów z wielu dziedzin życia, np.: RTV i AGD czy nawet oceny kosmetyków stosują dwa kryteria:
 1. wczasy odchudzające – najatrakcyjniejsza oferta (największe, najciekawsze możliwości oferty) – czy ocenie nie brana pod uwagę jej cena oraz
 2. wczasy odchudzające – najbardziej korzystny wybór – (stosunek zalet oferty do jej ceny).
Stojąc przed wyborem, podświadomie kierujesz się tymi dwiema zasadami, jednak tym razem spróbuj wykorzystać je świadomie. Idealne rozwiązanie najbogatsza, ciekawsza oferta jest jednocześnie najbardziej korzystną. I takiej szukasz. Decydując się na wczasy odchudzające w górach i spędzając na nich powyżej 8 dni musisz pomyśl o ich programie…Nie lubisz przecież całymi godzinami przesiadywać przed telewizorem podczas urlopu. Wolisz, aby cały czas coś się działo, nawet wtedy gdy już nie masz na to już siły lub ochoty. Dlatego atrakcyjność oferowanego programu w stosunku do jego ceny powinna być parametrem decydującym o Twoim wyborze. Kierując się tym parametrem możesz śmiało porównywać napotkane oferty i co najważniejsze nie popełnisz błędu!
Pamiętaj, nie porównuj tylko cen – to za mało. Dlaczego?
Bardzo często wysoka cena wynika tylko z pobytu w luksusowym hotelu.

Idealny przykład - wczasy odchudzające w górach

Przeglądając internet szukając wczasów napotykasz na reklamę: „14-dniowe wczasy odchudzające w górach z zajęciami i zabiegami w rewelacyjnej cenie 1500 zł”. Myślisz super oferta! Jednak ponownie patrząc na cenę zaczynasz się zastanawiać czy to uczciwa propozycja i tak niska cena może to zagwarantować. 14 dni, wszystko w cenie za 1500 zł… czy to możliwe?  I stajesz przed wyborem zaryzykować czy nie? Oczywiście podświadomie wiesz, że ta oferta jest niemożliwa do spełnienia. Ale są takie osoby, które zaryzykują i zdecydują się z niej skorzystać. Niestety dopiero po przyjeździe przekonują się, że reklama bardzo odbiega od rzeczywistości i niestety:
 • atrakcyjny program to jedne zajęcia w ciągu dnia
 • w weekendy nikt z personelu nie pracuje i musisz sam znaleźć sobie zajęcie
 • wielu z darmowych rzeczy po prostu nie ma lub za każdą z nich musisz dopłacić
 • obiecany luksusowy hotel to zwykły ośrodek
 • a reklamowany pakiet zabiegów to w rzeczywistości jeden 15 minutowy masaż.
Zgodnie z przysłowiem „Mądry Polak po szkodzie”, ale co z tego, jeśli pieniążki i urlop zmarnowane.

Czy możesz wykluczyć taką sytuacje, oczywiście że TAK !!!

Szukając wczasy odchudzające w górach:

 • spytaj o doświadczenie kadry i ośrodka w prowadzeniu tego typu wczasów (od ilu lat prowadzą wczasy odchudzające, ile zorganizowali turnusów, jaka  jest liczebność uczestników).
 • sprawdź czy napewno jedziesz w krajobraz górski.
 • sprawdź lokalizację obiektu. Atrakcyjne położenie zapewni Ci dodatkowe możliwości i brak sezonowości.
 • porównuj, co rzeczywiście zawarte jest w cenie. Zawsze wymagaj przesyłania pełnej, szczegółowej oferty wraz z cennikiem. Zapytaj o dodatkowe opłaty, jak np.: opłata uzdrowiskowa, biletów wstępu, itp. – dzięki temu będziesz znać całkowity koszt urlopu.
 • znając proponowaną ofertę, sprawdź galerię zdjęć uczestników i jej aktualizację. Im bogatsza i ciekawsza – tym wiarygodniejsza i tym samym masz większą pewność, że trafisz pod właściwy adres.
 • następnie odwiedź profil Facebook
 • odnajdź wiarygodne opinie uczestników, uważaj na nieuczciwe fora internetowe
 • spytaj czy zajęcia prowadzone są przez 7 dni w tygodniu, także w niedziele i w dni świąteczne? To szczególnie ważne przy planowaniu np.: majówki czy pobytu obejmującego święta i dni wolne od pracy. Wtedy masz pewność, że nie stracisz żadnego dnia pobytu!
 • spytaj czy w ośrodku czeka na Ciebie całodzienny program? Ile zawiera zajęć i czy poszczególne zajęcia prowadzone są przez różnych instruktorów? (Unikaj Pani Krysi czy Pana Marka, którzy prowadzą gimnastyki, aerobiki, marsze, masaże, jogę i wycieczki – nikt nie jest doskonały i wszechstronny a w przypadku kontuzji „człowieka orkiestry” pozostanie Ci znów tylko siedzenie w pokoju).
 • czy instruktorzy posiadają odpowiednie przeszkolenia?
 • czy w trakcie pobytu będziesz pod opieką dietetyka?
 • czy podczas pobytu dietetyk przygotuje Cię na wyjście z diety i powrót do normalnego odżywiania po powrocie do domu?
 • czy będziesz pod opieką personelu, instruktorów, fizjoterapeutów, animatora dbających o Twój całodzienny komfort (nie mylić z pracownikami recepcji)?
 • czy proponowane marsze, wędrówki, rzeczywiście prowadzone są przez instruktorów?
 • zapytaj o promocyjne zabiegi? Na jakim poziomie cenowym kształtują się zabiegi dodatkowe?
 • szczególnie ważne jeśli myślisz o zabiegach pielęgnacyjnych – na jakich markach kosmetycznych pracuje gabinet kosmetyczny?
 • czy możesz liczyć na dodatkowe (oczywiście tylko pozytywne) atrakcje i niespodzianki?
To część z najistotniejszych pytań.  Spytaj o nie, a GWARANTUJĘ Ci, że nigdy nie popełnisz błędu przy wyborze najkorzystniejszej oferty. Skąd to wiem? Nauczyłam się tego przez 20-lat prowadzenia wczasów, dlatego wiem co jest naprawdę ważne i czego naprawdę Ci potrzeba.

Zaproszenie na wczasy odchudzające w górach

Zapraszam Cię na wyjątkowe, autorskie i wielokrotnie nagradzane aktywne wczasy odchudzające w Turystycznym Hrabstwie Sudetów w Dusznikach Zdroju. Wczasy odchudzające w Centrum Natura to luksus i wypoczynek, w przystępnej cenie, na który Cię stać!  W trakcie pobytu w Dusznikach  odkryjesz najciekawszy w Polsce całodzienny program zajęć. Jako jedyni w Polsce nasze zajęcia prowadzimy codziennie, także w soboty, niedzielę i święta od godziny 8:00 do godziny 20:00. W programie czeka na Ciebie m.in.: każdego dnia Nordic Walking, gimnastyka, spacery i marsze, nauka tańca brzucha, latinodance, joga, aqua-aerobik i przeróżne zajęcia aerobowe, zajęcia body&mind  oraz zabiegi kosmetyczne SPA oparte na wyjątkowych liniach kosmetycznych.
Do zobaczenia w Dusznikach…
Dorota
wczasy odchudzające w górach - nordic walking

Wczasy odchudzające w górach - droga do Twojego sukcesu!

Jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, brakuje Ci sił i opuścił Cię humor?

Większość z nas tak się czuje, ponieważ jesteśmy zapracowani, zestresowani i nie mamy czasu dla samych siebie. Życie gna Cię do przodu i ciągle wyznacza nowe cele. O zdrowiu myślisz dopiero wtedy, gdy Twój organizm nie pozwala już na dłuższą eksploatację. Szukasz odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? Wmawiasz sobie, ze przecież odżywiasz się regularnie, śpisz wystarczająco długo i czasami dla zdrowia wchodzisz po schodach zamiast wsiąść do windy.  Ale to za mało…

Bywają dni, kiedy postanawiasz zrobić coś Tylko dla siebie. Zaczynasz szukać rozwiązań – gotowej recepty – jak szybko schudnąć i zdrowo żyć. Wokół kłębią się informacje na ten temat, jednak spośród wielu informacji nie potrafisz wybrać istotnych dla siebie.

Kolejno stosujesz wszystkie diety podsuwane przez znajomych. Chcąc poprawić kondycje fizyczną, zaczynasz od forsownych ćwiczeń, które nadwyrężają Twoje mięsnie i szybko zniechęcają do ich kontynuowania. Wydajesz ostatnie pieniądze na środki, które choć w niewielkim stopniu mogą przyczynić się do ubytku Twojej wagi i pomoże skutecznie i szybko schudnąć a także poprawić stan Twojego zdrowia czy urody.
W rezultacie wpadasz w błędne koło i przyzwyczajasz się do złego samopoczucia, zdenerwowania czy bólu głowy. Nie potrafisz sobie pomoc….

Może warto spróbować inaczej?

Skorzystaj z porad ekspertów, którzy opierają swoją wiedzę na wiekowym doświadczeniu medycyny naturalnej i wiedza jak zdrowo i szybko schudnąć. Według nich, tajemnica zachowania zdrowia i urody, tkwi nie tylko w naszych genach, ale przede wszystkim zawarta jest w codziennym trybie życia. W rzeczywistości tylko od Ciebie zależy, jak długo pozostaniesz młoda, sprawna i zdrowa.

 • Nawet wtedy, gdy dużo pracujesz, zawsze znajdź czas na odpoczynek i zdrowy sen. Wypoczynek daje szansę na regenerację sił a sen jest najlepszym lekarstwem.
 • Bardzo ważne jest dotlenienie organizmu, korzystaj więc z przebywania, jak najczęściej na świeżym powietrzu. Wygospodaruj odrobinę czasu na codzienny, rodzinny spacer.
 • Pamiętaj, że podczas wysiłku fizycznego, nawet gimnastyki, marszu czy pływania zwiększa się wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które uśmierzają ból i natychmiast poprawiają Ci nastrój.
 • W trosce o kondycję Twojego ciała, korzystaj z masaży, niektóre z nich z powodzeniem możesz wykonywać sama. Masaż przynosi nie tylko ulgę zmęczonym mięśniom, poprawia również ukrwienie skóry.
 • Zwróć uwagę na aromaterapię, wybierz olejek eteryczny i wykorzystuj go do masaży, inhalacji czy kąpieli – to rewelacyjnie zadziała na Twoje zmysły. Pamiętaj jednak, aby kąpiel nie była zbyt gorąca i zakończ ją chłodnym prysznicem.
 • Nie torturuj swojej skóry, nadmiernie opalając się. Pamiętaj o regularnej higienie i pielęgnacji. Sięgaj po kosmetyki odpowiednio dobrane do rodzaju i kondycji Twojej skóry. Staraj się, aby prawidłowa pielęgnacja stała się nawykiem, gdyż tylko długotrwała i regularna przyniesie efekty.
 • Niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na Twoje samopoczucie i zdrowie jest odżywianie. Nie oszukuj się, jeśli jesz nieprawidłowo, nieregularnie a co najgorsze zbyt obficie. Nie musisz od razu rezygnować z Twoich ulubionych potraw, powinnaś jednak pamiętać, że podstawą Twojego pożywienia muszą być warzywa i owoce. To one są bogatym źródłem szeregu substancji, które utrzymywać Cię będą w dobrej kondycji i spowolnią procesy starzenia.
 • Dbaj o odpowiedni poziom pH krwi i organizmu. Mając zakwaszony organizm nic nie zdziałasz .
 • W dobie zanieczyszczonego środowiska naturalnego i nagminnie stosowanej chemii, w spożywanej przez Ciebie żywności, jest wiele szkodliwych substancji – toksyn, które zalęgając w organizmie mogą być przyczyną wielu chorób zwanych chorobami cywilizacyjnymi. Obecnie preferowane są różnego rodzaju diety mające na celu ubytek wagi lecz pomijają dużo ważniejszy aspekt: usuwanie z organizmu zalegających toksyn i złogów. Ojciec medycyny – Hipokrates – pisał: „ Jeżeli ciało nie jest oczyszczone, to im bardziej będziesz je odżywiać, tym bardziej będziesz mu szkodzić”.
 • Sięgnij, więc do wiekowej metody medycyny naturalnej – postu leczniczego. Jest to najstarsza i najskuteczniejsza naturalna metoda samooczyszczenia. To jak operacja bez skalpela, usuwająca to co złe, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez organizm. W czasie trwania głodówki organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne, zużywając własne zasoby a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, jednym z dodatkowych efektów jest też redukcja wagi. Dla przykładu, w ciągu 11 dniowej kuracji pozwoli szybko schudnąć a utrata masy ciała może sięgnąć około 4-9 % początkowej wagi. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów. Jednak kto przy głodówce ukierunkowany jest tylko na redukcję wagi ciała, ten nie docenia znaczenia i wartości tej terapii.Należy uświadomić sobie, że jej nadrzędnym celem jest:
  – odnowienie, oczyszczenie i odtrucie organizmu
  – odmłodzenie skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.

Jest to sprawdzony i uznany przez medycynę konwencjonalną sposób na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata . Przeprowadzanie krótkiego postu (1,2 lub 3 dniowego) może odbywać się w domu, jednak dłuższe kuracje (7-21 dniowe) muszą być przeprowadzane według określonych zasad, w odpowiednich warunkach i pod kontrolą lekarską. Czynniki te są istotne, ze względu na oczekiwane efekty końcowe. Dlatego bardzo popularną obecnie formą są zorganizowane wczasy odchudzające w górach połączone z odnową biologiczną, przeprowadzane w znanych uzdrowiskach, np.: w Dusznikach-Zdroju. Podstawą kuracji jest dieta oczyszczająca połączona z pielęgnacją, przeprowadzana w sprzyjających warunkach mikroklimatycznych i w oparciu o naturalne lecznicze wody mineralne. Tego typu wczasy odchudzające wypełnione są ciekawymi wykładami, zabiegami i zajęciami np.: gimnastykami, spacerami, marszami, wycieczkami z przewodnikiem, jogą czy medytacją. To pełny a zarazem najszybszy sposób zapoznania się ze zdrowym trybem życia i gotowy przepis na jego kontynuację.

Zacznij już dziś dbać o swoje zdrowie.
Pamiętaj o sprawdzonym sposobie na zachowanie młodości i o radości.
Uśmiechaj się do siebie i całego świata.
Czego Tobie i sobie życzę

Dorota

1 Comment

 • Leanne
  Posted 20 września 2022 at 15:00

  Peculiar article, just what I wanted to find.

Comments are closed.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach własnej przeglądarki. Dowiedz się więcej View more
Cookies settings
Zezwól
Polityka Prywatności
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
DOKUMENT POLITYKI PRYWATNOŚCI §1 Postanowienia ogólne 1. Ten dokument stanowi załącznik do Regulaminu. Korzystając z naszych usług, powierzasz nam swoje informacje. Niniejsza Polityka prywatności służy jedynie jako pomoc w zrozumieniu, jakie informacje i dane są zbierane i w jakim celu oraz do czego je wykorzystujemy. Te dane są bardzo dla nas ważne, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem gdyż określa on zasady oraz sposoby przetwarzania i ochrony danych osobowych. Dokument ten określa także zasady stosowania plików „Cookies”. 2. Niniejszym oświadczamy, że przestrzegamy zasad ochrony danych osobowych oraz wszelkich uregulowań prawnych, które są przewidziane Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2135) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. 3. Osoba której dane osobowe są przetwarzane ma prawo zwrócić się do nas celem uzyskania wyczerpujących informacji w jaki sposób wykorzystujemy jego dane osobowe. Zawsze w jasny sposób staramy się poinformować o danych, które gromadzimy, w jaki sposób je wykorzystujemy, jakim celom mają służyć i komu je przekazujemy, jaką zapewniamy ochronę tych danych przy przekazaniu innym podmiotom oraz udzielamy informacji o instytucjach z którymi należy się skontaktować w razie wątpliwości. 4. Sprzedawca stosuje środki techniczne takie jak: środki ochrony fizycznej danych osobowych, środki sprzętowe infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej, środki ochrony w ramach narzędzi programowych i baz danych oraz środki organizacyjne zapewniające należytą ochronę przetwarzanych danych osobowych, a w szczególności zabezpieczają dane osobowe przed udostępnieniem ich nieupoważnionym osobom trzecim, uzyskaniem przez osobę nieupoważnioną i wykorzystaniem ich w niewiadomym celu, a także przypadkową lub celową zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem takich danych. 5. Na zasadach określonych w Regulaminie oraz w niniejszym dokumencie posiadamy wyłączny dostęp do danych. Dostęp do danych osobowych może być również powierzony innym podmiotom za pomocą, których dokonuje się płatności, które gromadzą, przetwarzają i przechowują dane osobowe zgodnie ze swoimi Regulaminami oraz podmioty, które mają za zadanie realizację zamówienia. Dostęp do danych osobowych jest udzielany w/w podmiotom w zakresie niezbędnym i tylko takim, który zapewni realizację usług. 6. Dane osobowe są przetwarzane tylko w takich celach na jakie wyrazili Państwo zgodę poprzez kliknięcia w odpowiednie pola formularza zamieszczonego w Serwisie lub w inny wyraźny sposób. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych lub wymóg realizacji usługi (np. zamówienie Produktu) którą u nas zamówiłeś (stosownie do artykułu 6 ust. 1 lit a i b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - RODO. §2 Zasady prywatności 1. Poważnie traktujemy prywatność. Charakteryzuje nas szacunek dla prywatności oraz możliwie najpełniejsza i zagwarantowana wygoda z korzystania z naszego usług. 2. Cenimy zaufanie, jakim obdarzają nas Użytkownicy, powierzając nam swoje dane osobowe w celu realizacji zamówienia. Zawsze korzystamy z danych osobowych w sposób uczciwy oraz tak, aby nie zawieść tego zaufania, tylko w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia w tym jego przetwarzania. 3. Użytkownik ma prawo do uzyskania jasnych i pełnych informacji o tym, w jaki sposób wykorzystujemy jego dane osobowe i do jakich celów są potrzebne. Zawsze w jasny sposób informujemy o danych, które gromadzimy, w jaki sposób i komu je przekazujemy oraz udzielamy informacji o podmiotach, z którymi należy się skontaktować w razie wątpliwości, pytań, uwag. 4. W razie wątpliwości odnośnie wykorzystywania przez nas danych osobowych Użytkownika, niezwłocznie podejmiemy działania w celu wyjaśnienia i rozwiania takich wątpliwości, w sposób pełny i wyczerpujący odpowiadamy na wszystkie pytania z tym związane. 5. Podejmiemy wszystkie uzasadnione działania, aby chronić dane Użytkowników przed nienależytym i niekontrolowanym wykorzystaniem oraz zabezpieczyć je w sposób kompleksowy. 6. Administratorem Państwa danych osobowych jest NATURA. Centrum Odnowy Biologicznej. Dorota Chodorowska. z siedzibą w Polanica Zdrój, Mickiewicza 9, 57-320, NIP: 8831273584, E-mail: biuro@natura-centrum.pl, Telefon: 509 855 122 7. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić przed nieuprawnionym dostępem, nieautoryzowaną modyfikacją, ujawnieniem oraz zniszczeniem informacji znajdujących się w naszym posiadaniu. W szczególności: a) Kontrolujemy metody gromadzenia, przechowywania i przetwarzania informacji, w tym fizyczne środki bezpieczeństwa, aby chronić przed nieuprawnionym dostępem do systemu. b) Dostępu do danych osobowych udzielamy jedynie tym pracownikom, kontrahentom oraz przedstawicielom, którzy muszą mieć do nich dostęp. Ponadto na mocy umowy są oni zobowiązani do zachowania ścisłej poufności, do umożliwienia nam kontroli i sprawdzenia jak wywiązują się z powierzonych obowiązków, a w przypadku niewypełnienia tych zobowiązań mogą ponieść konsekwencje. 8. Będziemy przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów i regulacji dotyczących ochrony danych i będziemy współpracować z organami zajmującymi się ochroną danych oraz uprawnionymi do tego organami ścigania. W przypadku braku przepisów dotyczących ochrony danych, będziemy postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami ochrony danych, zasadami współżycia społecznego jak i ustalonymi zwyczajami. 9. Dokładny sposób ochrony danych osobowych został zawarty w polityce ochrony danych osobowych (ODO: polityka bezpieczeństwa, regulamin ochrony danych osobowych, instrukcja zarządzania systemem informatycznym) Z przyczyn bezpieczeństwa, ze względu na opisane w niej procedury, jest ona do wglądu jedynie dla organów kontroli państwowej. 10. W razie pytań, odnośnie sposobu, w jaki postępowania z danymi osobowymi, zapraszamy do kontaktu za pomocą strony, z której użytkownik został przekierowany do niniejszej Polityki prywatności. Prośba o kontakt zostanie niezwłocznie przekazana do odpowiedniej powołanej do tego osoby. 11. Użytkownik ma zawsze prawo powiadomić nas, jeśli: a) nie chce w jakiejkolwiek formie już otrzymywać od nas informacji lub wiadomości; b) pragnie otrzymać posiadaną przez nas kopię swoich danych osobowych; c) poprawić, zaktualizować lub usunąć swoje dane osobowe znajdujące się w naszej ewidencji; d) pragnie zgłosić naruszenia, nienależyte wykorzystanie bądź przetwarzanie swoich danych osobowych. 12. Aby ułatwić nam odpowiedź bądź ustosunkowanie się do podanych informacji, prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz dalej idących szczegółów. §3 Zakres i cel zbierania danych osobowych 1. Przetwarzamy niezbędne dane osobowe w celu realizacji usług oraz w celach księgowych i tylko takich tj. : a) w celu złożenia zamówienia, b) w celu zawarcia umowy, reklamacji oraz odstąpienia od umowy, c) wystawienia faktury VAT lub innego paragonu. d) monitorowania ruchu na naszych stronach internetowych; e) zbieranie anonimowych statystyk, dla ustalenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej; f) ustalanie liczby anonimowych użytkowników naszych stron g) kontrolowanie jak często pokazywana jest użytkownikom wybrana treść i jaka treść najczęściej; h) kontrolowanie jak często użytkownicy wybierają daną usługę bądź z poziomu jakiej usługi następuje najczęściej kontakt; i) badanie zapisów na newslettery i opcje kontaktu; j) wykorzystanie systemu personalizowanych rekomendacji dla e-commerce; k) wykorzystanie narzędzia do komunikacji zarówno mailowej jak i w następstwie czego telefonicznej; l) integracja z portalem społecznościom; m) ewentualne płatności internetowe. 2. Zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy następujące dane użytkowników: a) imię i nazwisko, b) adres zamieszkania, c) adres do doręczeń (jeśli jest inny niż adres zamieszkania), d) numer identyfikacji podatkowej (NIP), e) adres poczty elektronicznej (e-mail), f) numer telefonu (komórkowy, stacjonarny), g) datę urodzenia, h) PESEL, i) informacje o używanej przeglądarce internetowej, j) inne dobrowolnie przekazane nam dane osobowe. 3. Podanie powyższych danych przez jest całkowicie dobrowolne ale także i niezbędne do pełnej realizacji usług. 4. Cel gromadzenia i przetwarzania lub wykorzystania przez nas danych: a) marketing bezpośredni, cele archiwalne kampanii reklamowych; b) realizacja obowiązków nałożonych przepisami prawa poprzez zbieranie informacji o niepożądanych działaniach; 5. Możemy przesyłać dane osobowe do serwerów znajdujących się poza krajem zamieszkania użytkownika lub do podmiotów powiązanych, stron trzecich z siedzibą w innych krajach w tym krajach z obszaru EOG (Europejski Obszar Gospodarczy, EOG ang. European Economic Area, EEA – strefa wolnego handlu i Wspólny Rynek, obejmujące państwa Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu EFTA) w celu przetwarzania danych osobowych przez takie podmioty w naszym imieniu zgodnie z postanowieniami niniejszej Polityki prywatności oraz obowiązującymi przepisami prawa, zwyczajami jak i regulacjami dotyczącymi ochrony danych. 6. Twoje dane osobowe przechowujemy nie dłużej niż są one potrzebne dla właściwej jakości obsługi i w zależności od trybu i celu ich pozyskania przechowujemy je na czas jej trwania oraz po jej zakończeniu w celach: a) realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa, przepisów podatkowych i rachunkowych; b) zapobiegania nadużyciom lub przestępstwom; c) statystycznych i archiwizacyjnych. d) Działania marketingowe – na czas trwania umowy, udzielenia odrębnej zgody na przetwarzanie takich danych – do czasu zakończenia działań związanych z obsługą transakcji, wniesienia przez Ciebie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania lub wycofania zgody. e) Działania sprzedażowe i promocyjne – np. konkursy, akcje promocyjne – na czas trwania i rozliczenia takich akcji. f) Działalność operacyjna - do czasu przedawnienia obowiązków nałożonych przez Rozporządzenie RODO oraz odpowiednie przepisy krajowe, celem wykazania rzetelności w przetwarzaniu danych osobowych g) dochodzenia Wszelkich roszczeń związanych ze zrealizowaną umową; 7. Mając na uwadze okoliczności, że w wielu krajach, do których są przesyłane niniejsze dane osobowe nie obowiązuje taki sam poziom ochrony prawnej danych osobowych, jaki obowiązuje w kraju użytkownika. Do danych osobowych użytkownika przechowywanych w innym kraju dostęp zgodnie z prawem tam obowiązującym, dostęp mogą uzyskać na przykład: sądy, organy odpowiedzialne za egzekwowanie prawa i bezpieczeństwo narodowe, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym kraju. Z zastrzeżeniem zgodnych z prawem próśb o ujawnienie danych, zobowiązujemy się wymagać od podmiotów przetwarzających dane osobowe poza krajem użytkownika podjęcia działań w celu ochrony danych w adekwatny sposób do regulacji ich prawa krajowego. §4 Polityka „Cookies” 1. Zbieramy w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies w celu gromadzenia danych Użytkownika. Plik Cookies to mały fragment tekstu, który jest wysyłany do przeglądarki Użytkownika i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane są głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Wykorzystujemy pliki Cookies „sesyjne” przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu jego wylogowania, wyłączenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki internetowej oraz pliki Cookies „stałe” przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików Cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika. 2. Pliki Cookies dostosowują i optymalizują stronę i jej ofertę dla potrzeb Użytkowników poprzez takie działania jak tworzenie statystyk odsłon oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Pliki Cookies niezbędne są również do utrzymania sesji po opuszczeniu strony internetowej. 3. Administrator przetwarza dane zawarte w plikach Cookies za każdym razem gdy strona jest odwiedzana przez odwiedzających w następujących celach: a) optymalizacji korzystania ze strony; b) identyfikacji Usługobiorców jako w danej chwili zalogowanych; c) przystosowania, grafiki, opcji wyboru oraz wszelkiej innej zawartości strony do indywidualnych preferencji Usługobiorcy; d) zapamiętywania uzupełnianych w sposób automatyczny i manualny, zamieszczanych danych z Formularzy Zamówienia lub podanych przez odwiedzającego danych logowania; e) gromadzenia i analizowania anonimowych statystyk przedstawiających sposób korzystania ze strony w panelu administracyjnym oraz google analytics f) tworzenia list remarketingowych na podstawie informacji o preferencjach, zachowaniu, sposobie korzystania zainteresowaniach ze Strony oraz zbierania danych demograficznych, a następnie udostępnianie tych list w AdWords oraz Facebook Ads. g) tworzenia segmentów danych na podstawie informacji demograficznych, zainteresowań, upodobań w wyborze oglądanych produktów/usług. h) wykorzystywania danych demograficznych i danych o zainteresowaniach w raportach Analytics. 4. Użytkownik w każdej chwili za pomocą swojej przeglądarki internetowej może całkowicie zablokować i skasować gromadzenie plików Cookies. 5. Zablokowanie przez Użytkownika możliwości gromadzenia plików Cookies na jego urządzeniu może utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z niektórych funkcjonalności strony do czego Użytkownik jest w pełni uprawniony ale musi w takiej sytuacji mieć świadomość z ograniczeń funkcjonalności. 6. Użytkownik, który nie chce wykorzystywania plików „cookies” w opisanym powyżej celu w każdej chwili może usunąć je ręcznie. Do zapoznania się ze szczegółową instrukcją postępowania należy odwiedzić stronę internetową producenta używanej przeglądarki internetowej z której aktualnie korzysta Użytkownik. 7. Więcej informacji na temat Cookies dostępnych jest w menu pomocy każdej przeglądarki internetowej. Przykładowe przeglądarki internetowe obsługujące wspomniane pliki „Cookies”: a) Ustawienia plików cookies Internet Explorer b) Ustawienia plików cookies Chrome c) Ustawienia plików cookies Firefox d) Ustawienia plików cookies Opera e) Ustawienia plików cookies Safari f) Pliki cookies w Android g) Pliki cookies w Blackberry h) Pliki cookies w iOS (Safari) i) Pliki cookies w Windows Phone §5 Prawa i obowiązki 1. Mamy prawo a w przypadkach prawem określonych także i ustawowy obowiązek do przekazania wybranych bądź wszystkich informacji dotyczących danych osobowych organom władzy publicznej bądź osobom trzecim, które zgłoszą takie żądanie udzielenia informacji na podstawie obowiązujących przepisów prawa polskiego. 2. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, które udostępnia, Użytkownik może te dane poprawiać, uzupełniać w każdym czasie, a także ma prawo do żądania aby je usunięto ze swoich baz danych bądź zaprzestano je przetwarzać, bez podawania jakiekolwiek przyczyny. W celu realizacji swoich praw Użytkownik może w każdym czasie przesłać stosowaną wiadomość na adres poczty elektronicznej bądź w inny sposób, który dostarczy/przekaże takie żądanie. 3. Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących naszymi klientami opiera się na: a) usprawiedliwionym interesie jako administratora danych (np. w zakresie tworzenia bazy danych, czynności analitycznych i profilujących, w tym czynności dot. analizy korzystania z produktów, marketingu bezpośredniego produktów własnych, zabezpieczeniu dokumentacji na potrzeby obrony przed ewentualnymi roszczeniami lub na potrzeby dochodzenia roszczeń) b) zgody (w tym w szczególności zgody na e-mail marketing lub telemarketing) c) wykonania zawartej umowy d) obowiązków wynikających z prawa (np. prawa podatkowego lub przepisów o rachunkowości). 4. Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących potencjalnymi klientami opiera się na: a) usprawiedliwionym interesie administratora danych (np. w zakresie tworzenia bazy danych, marketingu bezpośrednim produktów własnych) b) zgody (w tym w szczególności zgody na e-mail marketing lub telemarketing) 5. Żądanie ze strony Użytkownika usunięcia danych osobowych lub zaprzestania ich przetwarzania przez może skutkować całkowitym brakiem możliwości realizacji usług przez bądź ich poważnym ograniczeniem. 6. Szczególną wagę przykładamy do kwestii profilowania i wskazujemy, że: a) na potrzeby profilowania przetwarzamy z reguły dane, które uprzednio podlegały szyfrowaniu ssl; b) wykorzystujemy do tego typowe dane: adres e-mail i IP lub cookies c) profilujemy w celu analizy lub prognozy osobistych preferencji oraz zainteresowań osób korzystających z naszych Serwisów lub produktów lub usług i dopasowywania treści znajdujących się w naszych Serwisach lub produktach do tych preferencji d) profilujemy w celach marketingowych, tj. dopasowania oferty marketingowej do ww. preferencji. 7. Zobowiązujemy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami współżycia społecznego. 8. Informacja o pozasądowym rozpatrywaniu sporów konsumenckich. Podmiotem uprawnionym w rozumieniu ustawy o pozasądowym rozpatrywaniu sporów konsumenckich jest Rzecznik Finansowy, którego adres strony internetowej jest następujący: www.rf.gov.pl. §6 Podstawowe zasady bezpieczeństwa 1. Każdy użytkownik powinien dbać o swoje własne bezpieczeństwo danych oraz o bezpieczeństwo swoich urządzeń, które służą dostępowi do sieci Internet. Takie urządzenie powinno bezwzględnie posiadać program antywirusowy z aktualną regularnie uzupełnianą bazą definicji, typów i rodzajów wirusów, bezpieczną wersję przeglądarki internetowej z której korzysta oraz włączoną zaporę sieciową. Użytkownik powinien sprawdzać, czy system operacyjny i programy zainstalowane na nim posiadają najnowsze i kompatybilne aktualizacje, ponieważ w atakach wykorzystywane są błędy wykryte w zainstalowanym oprogramowaniu. 2. Dane dostępowe do usług oferowanych w sieci Internet to – np. loginy, hasła, PIN, certyfikaty elektroniczne itp., – powinny być zabezpieczone w miejscu niedostępnym dla innych i niemożliwym do włamania z poziomu sieci internetowej. Nie należy ich ujawniać lub przechowywać na urządzeniu w formie, która umożliwia nieautoryzowany dostęp i odczyt przez osoby do tego nieuprawnione. 3. Ostrożność podczas otwierania dziwnych załączników lub klikania odnośników w wiadomościach mailowych, których się nie spodziewaliśmy np. od nieznanych nadawców, bądź z folderu spam. 4. Zaleca się uruchomienie w przeglądarce internetowej filtrów antyphishingowych czyli narzędzi, które sprawdzają, czy wyświetlona strona internetowa jest autentyczna i nie służy wyłudzaniu informacji, np. poprzez podszywanie się pod osobę lub instytucję. 5. Pliki powinny być pobierane tylko i wyłącznie z zaufanych miejsc, serwisów i stron. Nie zalecamy instalowania oprogramowania z niezweryfikowanych źródeł zwłaszcza od nieznanych wydawców o niesprawdzonej opinii. Dotyczy to również urządzeń przenośnych, np. smartfonów, tabletów. 6. Podczas używania domowej sieci bezprzewodowej Wi-Fi należy ustalić takie hasło aby było bezpieczne i trudne do złamania, nie powinno być nim żaden wzór i ciąg znaków który jest łatwy do odgadnięcia (np. nazwa ulicy, imię gospodarza, data urodzin itp.). Rekomenduje się także korzystanie najwyższych możliwych standardów szyfrowania sieci bezprzewodowych Wi-Fi, które są możliwe do uruchomienia na posiadanym sprzęcie np. WPA2. §7 Korzystanie z wtyczek Social Media 1. Wtyczki tak zwane plug-ins portali społecznościowych facebook.com i Twitter oraz innych, mogą znajdować się na naszych stronach. Związane z nimi usługi dostarczane są odpowiednio przez firmy Facebook Inc. i Twitter Inc. 2. Facebook obsługiwany jest przez Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA Facebook. Aby zobaczyć wtyczki Facebook przejdź do: https://developers.facebook.com/docs/plugins 3. Twitter obsługiwany jest Twitter Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103, USA. Aby zobaczyć wtyczki Twittera przejdź do: https://dev.twitter.com/web/tweet-button 4. Wtyczka przekazuje jej dostawcy jedynie informację o tym, do których z naszych stron internetowych miałeś dostęp i w jakim czasie. Jeśli podczas oglądania naszej strony bądź przebywania na niej, użytkownik jest zalogowany do swojego konta znajdującego się np. na Facebooku lub Twitterze, dostawca jest w stanie łączyć Twoje zainteresowania, preferencję informacyjne, oraz inne dane, pozyskane np. poprzez kliknięcie przycisku Lubię to czy pozostawienie komentarza, bądź wpisanie nazwy profilu w wyszukiwanych. Taka informacja również zostanie przekazana przez przeglądarkę bezpośrednio do dostawcy. 5. Więcej bardziej szczegółowych informacji na temat gromadzenia i wykorzystywania danych przez Facebook lub Twitter i na temat ochrony prywatności można znaleźć na poniższych stronach: a) Ochrona danych/porady dot. prywatności wydane przez Facebook: http://www.facebook.com/policy.php b) Ochrona danych/porady dot. prywatności wydane przez Twitter: https://twitter.com/privacy 6. Aby uniknąć odnotowania wizyty na wybranym koncie użytkownika przez Facebook lub Twitter na naszej stronie internetowej musisz wylogować się ze swojego konta przed rozpoczęciem przeglądania naszych stron internetowych. Nota o prawach autorskich do Regulaminu Właścicielem wszystkich materialnych praw autorskich do wzorca niniejszej polityki jest Kancelaria Prawna LEGATO, która udzieliła niewyłącznego i niezbywalnego prawa do wykorzystywania tego dokumentu do celów związanych z własną działalnością handlową w Internecie oraz rozciąga ochronę prawną na w/w dokument na czas trwania umowy. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie wzorca niniejszego dokumentu bez zgody Kancelarii Prawnej LEGATO jest zabronione i może podlegać odpowiedzialności zarówno karnej jak i cywilnej. Sprzedawcy internetowi mogą dowiedzieć się więcej o możliwości korzystania z wzorca polityki prywatności i cookies na stronie http://www.kancelaria-legato.pl
Save settings
Cookies settings