proponowana dIETA

Zanieczyszczone środowisko naturalne, nieprawidłowe, nieregularne bądź zbyt obfite odżywianie, wzmożony tryb życia czy stres to jedne z najważniejszych przyczyn powstawania wielu chorób zwanych obecnie cywilizacyjnymi. Najgroźniejszymi z nich są: miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość czy schorzenia układu krążenia, m. in.: choroba wieńcowa.

Istnieje wiele metod walki z tymi chorobami, jednak najprostszą a w dalszym ciągu niedocenianą w Polsce jest dieta oczyszczająca. Dieta oczyszczająca lub wstrzemięźliwość w przyjmowaniu pokarmów zwana postem to najstarsze i najskuteczniejsze naturalne metody samooczyszczania. To jak operacja bez skalpela, usuwająca to co złe, chore i szkodliwe, przeprowadzana samodzielnie przez organizm. W czasie trwania postu organizm wdraża żywienie endogenne czyli wewnętrzne. Zużywa własne materiały i to ściśle według hierarchii ich ważności. W pierwszej kolejności wykorzystuje zapasy a następnie chore, zwyrodniałe komórki oraz uszkodzone tkanki. Ponadto, oczyszcza się usuwając zbędne złogi i toksyny. 

Jednym z dodatkowych efektów jest też redukcja wagi. Dla przykładu, w ciągu 11 dniowej kuracji utrata masy ciała może sięgnąć 5 – 8 % a wciągu 14 dniowej kuracji nawet 8 – 15 % początkowej wagi. Z pewnością jest to najszybszy i najbardziej efektywny a co najważniejsze naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów BEZ EFEKTU jo-jo.

Jednak kto przy diecie oczyszczającej ukierunkowany jest tylko na redukcję ciężaru ciała, ten nie docenia nadrzędnego celu, znaczenia i wartości tej terapii. 

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia kuracji jest właściwe przygotowanie organizmu (stosowanie lekkostrawnej diety).
Kolejnym pamiętanie i ścisłe przestrzeganie jej reguł.
Ostatnim zaś wychodzenie z okresu postu, co pozwoli na utrzymanie osiągniętych rezultatów. Należy uświadomić sobie, że nadrzędnym celem kuracji: odnowienie, oczyszczenie i odtrucie organizmu; zapobieganie wielu groźnym chorobom; odmłodzenie skóry i zapobieganiu jej przedwczesnemu starzeniu się.

Dieta oczyszczająca jest sprawdzonym i uznawanym przez medycynę konwencjonalną sposobem na utrzymanie zdrowia, przedłużenie życia i zachowanie młodości przez długie lata.

Każdego dnia istnieje możliwość zmiany proponowanej diety na:

- dietę sokową
- dietę owocowo-warzywną
- dietę pełnowartościową
- lub skomponowanie indywidualnej diety.

Wszystkie diety oprócz diety ryżowo-kaszowej są dodatkowo płatne.
Przygotowywane i serwowane są indywidualnie vis-a-vis budynku Centrum w Restauracji "KASKADA".

BEZWZGLĘDNYMI PRZECIWSKAZANIAMI
DO STOSOWANIA DIETY OCZYSZCZAJĄCEJ SĄ:

cukrzyca na insulinie (typ I), czynna gruźlica, wszystkie choroby zakaźne, nowotworowe, choroby o charakterze genetycznym (wrodzonym), nadczynność tarczycy, niewydolność serca, nerek, wątroby i układu oddechowego, anoreksja, porfiria, głęboka depresja, ciąża oraz awitaminoza.

facebook